reklama
reklama
reklama
reklama
© Panasonic
Przemysł elektroniczny |

Będzie trzecia fabryka Panasonic Energy w USA?

Trzecia fabryka ogniw EV w USA miałaby czterokrotnie zwiększyć moce produkcyjne japońskiej firmy do końca dekady.

Na ten moment w przypadku Panasonic Energy możemy mówić o dwóch zakładach produkcyjnych w USA. Pierwszy z nich znajduje się w Nevadzie i jest współprowadzony z Teslą. Plany budowy obiekty w De Soto w Kansas zostały natomiast ogłoszone w zeszłym roku. Wiadomo, że po zakończeniu inwestycji będzie odbywała się tam produkcja akumulatorów litowo-jonowych. 

Od jakiegoś czasu media spekulowały na temat trzeciej, amerykańskiej lokalizacji. Teraz źródła wskazują, że nowy zakład może znajdować się również w Kansas lub w Oklahomie. 

Automotive News donosi, że podejrzenia te mogą być prawdziwe, ponieważ Kazuo Tadanobu, dyrektor generalny Panasonic Energy, potwierdził podobno zamiar budowy nowego zakładu podczas prezentacji zysków. Kazuo Tadanobu zapowiedział, że ogłoszenie dokładnej lokalizacji nastąpi do marca 2024 roku.

Decyzja ta ma kluczowe znaczenie w deklarowanym przez firmę zamiarze czterokrotnego zwiększenia mocy produkcyjnych oraz zwiększenia gęstości energii akumulatorów o 25% do końca dekady. Tadanobu zakłada, że ekspansja ta zwiększy przychody firmy w 2030 r. do około 17,9 mld USD.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2