reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Escatec
Przemysł elektroniczny |

Escatec po Czechach stawia na Bułgarię

Dostawca EMS od kilku lat jest w fazie ekspansji. Teraz Escatec postanowił zainwestować w dziewiąty kompleks produkcyjny na świecie, a wybór padł na miasto Płowdiw w Bułgarii.

Założony w 1974 roku w Malezji Escatec informuje w komunikacie prasowym, że nowy zakład w Bułgarii ma powierzchnię 4 000 m2 i został wyposażony w niezbędny sprzęt, a wykwalifikowana siła robocza została już zatrudniona. 

W Płowdiw będzie odbywało się pionowo zintegrowane formowanie tworzyw sztucznych oraz montaż elektroniki. Escatec uważa, że oddział ten będzie silnym wsparciem zobowiązań produkcyjnych firmy w Europie. 

"Escatec Bułgaria jest ważną nową lokalizacją w portfolio Escatec, ponieważ dążymy do uzupełnienia naszego globalnego zasięgu produkcyjnego. Klienci Escatecu mogą oczekiwać, że dostarczamy najlepsze rozwiązania, niezależnie od regionu, jako że nadal wykorzystujemy korzyści płynące z naszej strategii wielozakładowej" – mówił w komunikacie prasowym Charles-Alexandre Albin, dyrektor wykonawczy Escatecu i dyrektor ds. rozwoju strategicznego.

Baza klientów Escatecu obejmuje przede wszystkim główne marki OEM z siedzibami w Europie i Ameryce Północnej. W Malezji znajduje się siedziba główna Grupy (miasto Penang), a także dwa zakłady produkcyjne (w Penang i Johor Bahru), dwa kolejne zlokalizowane są w Chomutowie w Czechach, jeden w Lutterworth w Wielkiej Brytanii, jeden w Heerbrugg w Szwajcarii, a teraz najnowszy również w Bułgarii. Escatec posiada również Centrum Projektowania i Rozwoju (D&D) w Szwajcarii, a strategiczne partnerstwa firmy znajdują się w Chorwacji i Stanach Zjednoczonych. 

Charles-Alexandre Albin zwraca również uwagę w komunikacie prasowym, że w perspektywie długoterminowej bułgarski oddział może stać się głównym zakładem produkcyjnym Escatecu w zakresie formowania tworzyw sztucznych i montażu elektroniki w Europie.

"Escatec pozostaje zaangażowany w rozszerzanie swojego globalnego zasięgu produkcji i możliwości, aby zaspokoić potrzeby klientów, którzy są w trakcie wprowadzania na rynek nowych technologii i produktów" – dodał Albin. " Cała Grupa ESCATEC oferuje kompletny i zintegrowany łańcuch wartości usług EMS, od projektowania i rozwoju, przez certyfikację produktów, po masową produkcję i usługi posprzedażowe, obejmujące elektronikę, elektromechanikę, MOEMS, budowę skrzynek i formowanie tworzyw sztucznych".


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama