reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© HIPA
Przemysł elektroniczny |

Gigant obrabiarek inwestuje w badania na Węgrzech

DMG Mori Heitec Digital Kft. zainwestuje ponad 11,8 mln euro w projekt badawczo-rozwojowy, którego celem jest opracowanie platformy oprogramowania, dzięki której cały cykl życia produkcji obrabiarek zostanie umieszczony w chmurze.

DMG Mori zostało założone w 1948 w Japonii. Dziś jest globalnym liderem rynku obrabiarek i nie zamierza zaprzepaścić swojej pozycji. Firma chce przejść do ery cyfrowej.

W związku z tymi planami, DMG Mori Heitec Digital Kft. realizuje ambitny projekt badawczo-rozwojowy o wartości ponad 11,8 mln euro, którego celem jest opracowanie platformy oprogramowania, dzięki której cały cykl życia produkcji obrabiarek zostanie umieszczony w chmurze – pisze HIPA.

HIPA podkreśla również, że inwestycja przyniesie 50 miejsc pracy o wysokiej wartości dodanej dla budapesztańskiej siedziby firmy.

Należy dodać, że w 2020 roku DMG Mori połączyło siły z niemieckim dostawcą rozwiązań inżynieryjnych – firmą Heitec. W efekcie powstało DMG Mori Heitec Digital Kft., którego celem jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu.

Węgierskie centrum inżynieryjne należące do DMG Mori Heitec Digital Kft. inwestuje obecnie ponad 11,8 mln EUR w rozwój zintegrowanej platformy digitalizacji opartej na chmurze. Dzięki oprogramowaniu moce produkcyjne będą wykorzystywane bardziej efektywnie, produktywność zostanie zwiększona, procesy robocze staną się bardziej precyzyjne, a czas produkcji skróci się. Jak zaznacza HIPA, w rezultacie ogólna poprawa wydajności ma przyczynić się do zrównoważonego rozwoju i zmniejszenia śladu węglowego firmy.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama