reklama
© Intel Corporation
Przemysł elektroniczny |

Intel wybuduje w 6 krajach laboratoria badawcze chipów

Amerykański gigant chipowy Intel, który zajmuje ponad 70% globalnego rynku procesorów, ma założyć laboratorium rozwoju półprzewodnikowych centrów danych w Seulu, aby zacieśnić współpracę z głównymi producentami chipów w tym kraju – pisze The Korea Herald. Inne obiekty badawcze powstaną również w Stanach Zjednoczonych, Tajwanie, Chinach, Indiach i Meksyku.

Plany dotyczące budowy sześciu laboratoriów rozwoju półprzewodnikowych centrów danych gigant technologiczny ogłosił w zeszłym tygodniu, podczas Intel Vision 2023, które odbywało się na Tajwanie.

Jak podaje The Korea Herald, centrum, które powstanie w Seulu, będzie nosiło nazwę Advanced Data Center Development Lab, a swoją działalność rozpocznie jeszcze w tym roku.

Ponadto Intel Korea poinformował, że będzie współpracować z firmami partnerskimi w celu przetestowania i zweryfikowania interoperacyjności swoich procesorów i produktów sprzętowych oraz układów pamięci nowej generacji w planowanym laboratorium. The Korea Herald podkreśla, że zaawansowane produkty pamięciowe obejmą DDR5 i Compute Express Link.

Południowokoreański dziennik pisze, że oczekuje się również, iż Intel zacieśni współpracę z wiodącymi na świecie producentami układów pamięci, czyli z Samsung Electronics i SK hynix.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2