reklama
reklama
reklama
© Emitel
Przemysł elektroniczny |

Emitel S.A. z kolejnym przejęciem

Emitel został założony w 2002 roku, a dziś jest wiodącym operatorem radiodyfuzji i radiotelekomunikacji w Polsce, który świadczy również inne usługi telekomunikacyjne, projektuje i wdraża rozwiązania inteligentnych miast w oparciu o rozwiązania IoT. Firma wciąż się rozwija i dokonuje kolejnych przejęć. Teraz Emitel poinformował, że nabył spółkę zależną American Tower Corporation w Polsce – ATC Polska.

Jak pisze Emitel w aktualnościach, portfel ATC Polska składa się z 65 nowoczesnych wież, które są wynajmowane wiodącym operatorom telefonii komórkowej na podstawie umów z długimi okresami najmu (średnio 14 lat pozostających w umowach najmu) oraz czynszami indeksowanymi wskaźnikiem powiązanym z inflacją. Emitel zwraca uwagę, że portfel wież ATC jest rozmieszczony w atrakcyjnych lokalizacjach, które uzupełniają istniejącą sieć polskiej spółki. Co istotne, wieże te mają niski wskaźnik obciążenia, co zapewnia dostępne miejsce dla kolejnych klientów.

Dzięki nabyciu ATC Polska, Emitel zwiększy swój całkowity portfel wież do 667. Należy podkreślić, że 635 z nich udostępnianych jest pod sprzęt telekomunikacyjny klientów firmy. Przejęcie umacnia pozycję firmy w segmencie infrastruktury telekomunikacyjnej, w którym spółka jest wiodącym niezależnym operatorem, świadczącym usługi hostingu i inne usługi dla operatorów telefonii komórkowej, takich jak Orange, Play, Polkomtel i T-Mobile – pisze firma w aktualnościach.

„Przejęte wieże są wysoce komplementarne z portfolio Emitel. Transakcja pozwoli nam pogłębić nasze relacje z operatorami komórkowymi i wzmocnić nasz szybko rozwijający się segment infrastruktury telekomunikacyjnej” – mówił Andrzej Kozłowski, Prezes Zarządu Emitel.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-2