reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nvidia
Biznes |

Nvidia czuje się bezpiecznie z produkcją na Tajwanie

Dyrektor generalny Nvidii, Jensen Huang, stwierdził, że czuje się "całkowicie bezpiecznie", z produkcją chipów firmy opartą w tak dużym stopniu na Tajwanie.


Wiele firm wyraziło obawy dotyczące potencjalnego ryzyka biznesowego w wyniku zwiększonych zagrożeń militarnych ze strony Chin wobec Tajwanu, który Pekin uważa za swój, pomimo sprzeciwu wyspy.

Chipy Nvidii są produkowane przez tajwańskiego giganta półprzewodników TSMC. Zgodnie z raportem Agencji Reutera, Huang stwierdził, że następna generacja produktów jego firmy będzie również wytwarzana przez TSMC, a Nvidia wciąż będzie dywersyfikować swoją produkcję.

Podczas wydarzenia technologicznego w Tajpej, Huang został zapytany przez dziennikarzy o polityczne niebezpieczeństwo związane z uzależnieniem świata od Tajwanu w zakresie chipów, biorąc pod uwagę napięcia ze strony Chin.

"Kiedy tu byłem, we wszystkich naszych dyskusjach na temat łańcucha dostaw czuliśmy się całkowicie bezpieczni" – odpowiedział Huang dziennikarzom.

Huang stwierdził, że produkcja chipów firmy jest zdywersyfikowana poprzez wiele fabryk TSMC i że firma planuje dalszą dywersyfikację i pozyskiwanie chipów z fabryki TSMC w Arizonie. Jest to coś, co według Huanga zapewniłoby "odporność opracowaną dla naszego łańcucha dostaw".


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2