reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© BAE Systems
Przemysł elektroniczny |

Czesi zamawiają CV90 za 2,2 mld USD

Republika Czeska zamówiła od szwedzkiego BAE Systems 246 bojowych wozów piechoty CV90 MkIV w siedmiu różnych wariantach

Jak czytamy w komunikacie prasowym, wartość kontraktu wynosi 22 mld koron szwedzkich, czyli 2,2 mld USD. BAE Systems podkreśla też, że znaczącą rolę odegra czeski przemysł.

"Jako dziewiąty członek Grupy Użytkowników CV90, Republika Czeska i jej armia skorzystają z tego sprawdzonego w polu bojowego wozu piechoty z wiodącym połączeniem mobilności, siły ognia, ochrony i przyszłego potencjału rozwoju" – mówił w komunikacie prasowym Tommy Gustafsson-Rask, dyrektor zarządzający BAE Systems Hägglunds w Örnsköldsvik w Szwecji. "Kontrakt ten stanowi również znaczącą wygraną dla czeskiego przemysłu, która będzie trwała przez dziesięciolecia".

CV90 zostaną opracowane i dostarczone w ramach partnerstwa przemysłowego z czeskim przemysłem, aby spełnić wymagania czeskiego Ministerstwa Obrony i utrzymać suwerenność narodową Republiki Czeskiej – pisze BAE Systems. Podkreślono w komunikacie, że czescy partnerzy przemysłowi dostarczą 40% wartości zakupu w ramach kontraktów na rozwój, produkcję i montaż, nie wliczając podatku VAT.

BAE Systems Hägglunds wyprodukował już dla krajów europejskich ponad 1400 CV90 w 17 wariantach, z których pięć jest członkami NATO. Słowacja niedawno wybrała CV90 dla swoich sił zbrojnych, dołączając do Czech jako odpowiednio ósmy i dziewiąty kraj członkowski CV90 User Group.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1