reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© HIPA
Przemysł elektroniczny |

Kolejna chińska firma inwestuje na Węgrzech

Chiński Jiecang Linear Motion Technology, wiodący dostawca produktów i rozwiązań z zakresu siłowników liniowych, ogłosił, że zainwestuje 60 milionów euro w utworzenie swojego największego europejskiego zakładu produkcyjnego w Kaposvár, stolicy komitatu Somogy na Węgrzech.

Nowy zakład chińskiej firmy będzie miał 20 000 m2 powierzchni produkcyjnej i magazynowej. W węgierskiej fabryce będą wytwarzane produkty ruchu liniowego, takie jak silniki, siłowniki liniowe, regulowane elementy mebli i inne.

HIPA pisze, że dzięki inwestycji powstanie do 200 nowych miejsc pracy. Zaznaczono również, że węgierski zakład będzie pełnił funkcję kluczowego węzła logistycznego chińskiej firmy. 

Jiecang Linear Motion został założony w 2000 roku w prowincji Zhejiang. Koncentruje się na badaniach, rozwoju, produkcji i sprzedaży produktów ruchu liniowego. Firma dostarcza inteligentne rozwiązania w zakresie ruchu i sterowania dla branż takich jak inteligentne biuro, opieka medyczna, inteligentny dom i automatyka przemysłowa.

Warto zaznaczyć, że Jiecang Linear Motion, z myślą o ogłoszonej teraz inwestycji w wysokości 60 mln euro, już w zeszłym roku utworzył węgierską spółkę zależną J-Star Motion Hungary Kft. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1