reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Bosch
Przemysł elektroniczny |

Bosch dostarczy stosy ogniw paliwowych S3 dla PowerCell

Firma Robert Bosch GmbH podpisała umowę na produkcję stosu ogniw paliwowych S3 dla PowerCell. PowerCell zaznacza, że w ten sposób znacznie zwiększy swoje moce produkcyjne i skoncentruje się na zwiększeniu skali montażu i dostaw systemów ogniw paliwowych oraz rozwoju nowej generacji stosów ogniw paliwowych.

PoawerCell pisze w komunikacie prasowym, że zapotrzebowanie na bezemisyjne rozwiązania energetyczne szybko rośnie, a w samym tylko 2022 r. firma podpisała znaczące umowy na stosy i systemy ogniw paliwowych, w tym seryjne dostawy do ZeroAvia, która produkuje bezemisyjne samoloty. Sama umowa z ZeroAvia obejmuje 5000 stosów ogniw paliwowych – dostawy rozpoczną się w 2024 roku.  

W komunikacie zaznaczono, że PowerCell i Bosch współpracują od dawna. W kwietniu 2019 r. obie firmy rozpoczęły współpracę w zakresie industrializacji, produkcji i sprzedaży PowerCell S3.  

Nowa umowa daje jednak firmie Bosch wyłączne prawo do produkcji i sprzedaży PowerCell S3 do użytku na rynku motoryzacyjnym. PowerCell ma z kolei pełne prawa do wszystkich innych zastosowań i segmentów. Dzięki nowemu porozumieniu, Bosch włączy ilość ogniw PowerCell S3 do swojej własnej produkcji. 

Produkcja odbywa się w Niemczech. Jak zaznaczono w komunikacie, zgodnie z umową Bosch dostarcza przetestowane i aktywowane stosy ogniw paliwowych o mocy 100 kW do zakładu PowerCell w Göteborgu. Dzięki stosom ogniw paliwowych od Bosch, PowerCell buduje specyficzne dla segmentu systemy ogniw paliwowych dla klientów z branży morskiej, lotniczej, energetycznej i terenowej.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1