reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Veoneer Arkcon
Przemysł elektroniczny |

Veoneer finalizuje sprzedaż działu Active Safety firmie Magna

Firma Veoneer, zajmująca się technologiami motoryzacyjnymi, sfinalizowała sprzedaż swojej działalności w zakresie bezpieczeństwa aktywnego firmie Magna. Transakcję ogłoszono po raz pierwszy 20 grudnia 2022 roku.

"Dziś jest wielki dzień dla wszystkich interesariuszy firmy Veoneer zajmującej się aktywnym bezpieczeństwem. Połączenie z Magna stworzy wiodącego globalnego dostawcę ADAS i zapewni długoterminową siedzibę dla lojalnych klientów, oddanych pracowników i innowacyjnego portfolio produktów" – mówił w komunikacie prasowym Jacob Svanberg, dyrektor generalny Veoneer.

W kwietniu 2022 r. SSW Partners przejęło Veoneer w transakcji gotówkowej o łącznej wartości kapitałowej 4,6 mld USD. Następnie Qualcomm Incorporated sfinalizował przejęcie Arriver od SSW Partners.

Veoneer koncentruje się teraz w pełni na elektronice krytycznej dla bezpieczeństwa, jako firma typu pure-play w elektronice systemów kontroli ograniczeń. Aby zaznaczyć tę zmianę, Veoneer dodał Safety Systems do swojej marki korporacyjnej.

"Veoneer Safety Systems to rozwijająca się, generująca gotówkę firma z wysoko wykwalifikowaną siłą roboczą. Nasza pozycja lidera jest wynikiem dziesięcioleci dostarczania najlepszej w swojej klasie jakości produktów, obsługi klienta i innowacji technicznych. Wraz z zakończeniem sprzedaży biznesu Active Safety, możemy teraz skupić się na znalezieniu najlepszego długoterminowego domu dla Veoneer Safety Systems" – kontynuuje Svanberg.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama