reklama
reklama
reklama
© ICAPE Group
PCB |

ICAPE przejmuje aktywa niemieckiego dystrybutora PCB

Dostawca PCB, Grupa ICAPE, kontynuuje ekspansję. Tym razem poprzez przejęcie aktywów operacyjnych niemieckiego dystrybutora PCB Heissenberger Leiterplattentechnik (HLT).

HLT, z siedzibą w niemieckim landzie Badenia-Wirtembergia, dostarcza PCB do około 50 klientów. Dzięki sieci 6 strategicznych dostawców i własnym możliwościom logistycznym, HLT świadczy szereg usług o wysokiej wartości dodanej w takich dziedzinach, jak motoryzacja, automatyka domowa, telekomunikacja, przemysł lotniczy i medyczny. Należy zaznaczyć, że w 2022 r. firma wygenerowała przychody w wysokości 4,1 mln euro.

Grupa ICAPE stwierdza w komunikacie prasowym, że HLT wykazuje zaawansowany potencjał synergii z niemiecką spółką zależną francuskiego dostawcy PCB. Dzięki temu przejęciu ICAPE wzmocni swoją pozycję na jednym z głównych rynków dystrybucji PCB w Europie i na świecie.

"Niemcy stanowią jeden z najważniejszych rynków na świecie, zarówno dla naszej branży, jak i dla naszej Grupy, dlatego z entuzjazmem po raz kolejny wzmacniamy naszą pozycję w tym kraju poprzez przejęcie aktywów operacyjnych HLT. Wysoko wykwalifikowany zespół HLT pracuje na co dzień dla największych firm w branży, a ich doświadczenie będzie ogromnym atutem dla naszego rozwoju na tym dojrzałym rynku. Wysokie standardy HLT, koncentrujące się na najwyższej jakości usług, doskonale pasują do naszych. Jesteśmy przekonani, że połączenie naszego know-how przyniesie wiele synergii, szczególnie na poziomie lokalnym" – mówił w komunikacie prasowym Cyril Calvignac, CEO ICAPE Group.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1