reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Będą polskie małe satelity telekomunikacyjne?

POLSA informuje, że podpisała umowę na wykonanie studium wykonalności małego satelity telekomunikacyjnego na orbicie GEO. Przetarg wygrał Instytut Radioelektroniki i Technik Multimedialnych Politechniki Warszawskiej pod kierownictwem prof. Józefa Modelskiego.

Jak podaje POLSA w aktualnościach, jej Departament Telekomunikacji i Nawigacji Satelitarnej przeprowadził postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie studium wykonalności dotyczące analizy techniczno-ekonomicznej, określającej możliwości Polski w budowie pierwszego, małego satelity telekomunikacyjnego na orbicie GEO.

Proces zakończył się wyłonieniem wykonawcy i podpisaniem umowy. POLSA wybrała Instytut Radioelektroniki i Technik Multimedialnych Politechniki Warszawskiej pod kierownictwem prof. Józefa Modelskiego.

Wykonawca zobowiązał się do przedstawienia kompleksowych informacji w zakresie aktualnych możliwości wybudowania, skonfigurowania, wyniesienia i użytkowania pierwszego polskiego satelity telekomunikacyjnego, który pracowałby na orbicie geostacjonarnej GEO, na przydzielonej pozycji 15.2 E.

POLSA podaje, że w zamówionym opracowaniu znajdują się informacje dotyczące: 

  • budowy satelity telekomunikacyjnego;
  • funkcjonalności i funkcji satelity telekomunikacyjnego GEO obecnie wykorzystywanych przez użytkowników;
  • lista możliwych usług zestawianych przez obecne stellity telekomunikacyjne GEO;
  • analiza wariantowa kosztów pozyskania i eksploatacji satelity telekomunikacyjnego GEO;
  • plan budowy Centrum Kontroli Satelity GEO – stacja naziemna.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-2