reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© GM
Biznes |

GM i POSCO Future M ze wsparciem rządowym dla projektu CAM

General Motors i POSCO Future M otrzymają wsparcie od Québecu i rządu Kanady na rozwój zakładu przetwarzania katodowych materiałów aktywnych (CAM).

Zlokalizowany w Bécancour w Quebecu zakład jest przedsięwzięciem GM i POSCO Future M. Przedsięwzięcie o nazwie Ultium CAM zostało po raz pierwszy ogłoszone w marcu 2022 roku, a jako jego główny cel wskazano zaopatrzenie rozwijającej się produkcji akumulatorów General Motors w Ameryce Północnej.

Inwestycja JV o wartości ponad 600 milionów CAS jest w trakcie budowy i zgodnie z harmonogramem ma rozpocząć produkcję CAM w pierwszej połowie 2025 roku. Inwestycja przyniesie również do 200 bezpośrednich miejsc pracy w pełnym wymiarze godzin.

Na wybór Bécancour w Quebecu jako lokalizacji wpłynęły zarówno wsparcie rządowe, jak i możliwość dostępu dostępu do niskoemisyjnej energii wodnej w regionie, która jest niezbędna do przetwarzania krytycznych minerałów EV.

Zgodnie z komunikatem prasowym, CAM jest kluczowym materiałem do produkcji akumulatorów, stanowiącym około 40% kosztu ogniwa akumulatora. General Motors realizuje plany zainstalowania 1 miliona jednostek rocznej mocy pojazdów elektrycznych w Ameryce Północnej w 2025 r. i rozwoju od tego momentu. Firma motoryzacyjna ogłosiła również cztery amerykańskie zakłady joint venture produkujące ogniwa akumulatorowe - jeden już otwarty, a dwa w budowie. Projekt joint venture Ultium CAM będzie wspierał produkcję elektrycznych pojazdów Chevrolet, Cadillac, GMC, Buick i BrightDrop w Ameryce Północnej.

General Motors ogłosił, że zainwestuje w cztery amerykańskie zakłady joint venture produkujące ogniwa akumulatorowe - jeden już otwarty, a dwa w budowie. Projekt joint venture Ultium CAM będzie wspierał produkcję elektrycznych pojazdów Chevrolet, Cadillac, GMC, Buick i BrightDrop w Ameryce Północnej.

W komunikacie prasowym nie ujawniono, jaką kwotę wsparcia finansowego otrzyma projekt.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama