reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Vitesco Technologies
Biznes |

Vitesco i onsemi z długoterminową umową na dostawy SiC

Vitesco Technologies i onsemi zawarły 10-letnią długoterminową umowę na dostawy produktów SiC o wartości 1,9 mld USD (1,75 mld euro). Kontrakt ten ma umożliwić Vitesco rozwój technologii związanych z elektryfikacją.

Vitesco Technologies zainwestuje 250 mln USD (230 mln euro) w nowy sprzęt do wytwarzania kryształów SiC, produkcji wafli i epitaksji, aby zapewnić sobie dostęp do mocy produkcyjnych SiC. Sprzęt ma zostać wykorzystany do produkcji wafli SiC w celu wsparcia rosnącego zapotrzebowania niemieckiego dostawcy motoryzacyjnego na SiC. Równocześnie, onsemi wciąż będzie inwestować w swój kompleksowy łańcuch dostaw SiC.

Należy dodać, że firmy będą dalej współpracować, ponieważ tranzystory EliteSiC MOSFET firmy onsemi będą wykorzystywane przez Vitesco do realizacji ostatnich zamówień oraz przyszłych projektów związanych z falownikami  trakcyjnymi i napędami pojazdów elektrycznych.

"Energooszczędne półprzewodniki mocy z węglika krzemu są na początku dużego wzrostu popytu. Dlatego tak ważne jest dla nas uzyskanie dostępu do całego łańcucha wartości SiC wraz z onsemi. Dzięki tej inwestycji mamy zabezpieczone dostawy kluczowej technologii na najbliższe dziesięć lat, a nawet dłużej" – mówił w komunikacie prasowym Andreas Wolf, CEO Vitesco Technologies.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1