reklama
© Borgwarner
Przemysł elektroniczny |

Niedługo ruszy Centrum Techniczne BorgWarner w Krakowie

Evertiq pisał niedawno, że BorgWarner stworzy 280 nowych miejsc pracy w Meksyku. Nie jest to jednak jedyna inwestycja amerykańskiego dostawcy motoryzacyjnego, który ma swoje oddziały w 24 krajach na całym świecie. W lipcu 2022 roku Evertiq pisał również, że BorgWarner zainwestuje 2 mln euro w Centrum Techniczne Krakowie, które już niedługo zostanie uruchomione.

Teraz BorgWarner pisze w komunikacie prasowym, że podjął decyzję o przeniesieniu swoich dotychczasowych działań prowadzonych w Krakowie do nowej siedziby zlokalizowanej w kompleksie Ocean Office Park w Krakowie. Oficjalne przenosiny zaplanowano na 24 października 2023 roku.

Warto podkreślić, że nowy, krakowski obiekt, w który BorgWarner zainwestował 2 mln euro, ma powierzchnię 2 500 m2.

„Przenosiny do nowego, większego budynku wpisują się w naszą inicjatywę pod hasłem Charging Forward, w ramach której mamy zamiar zwiększyć przychody z produktów do pojazdów elektrycznych do 45% naszych całkowitych przychodów w 2030 roku” – mówił w komunikacie prasowym Guenther Raab, wiceprezes ds. projektowania w BorgWarner PowerDrive Systems. „Centra techniczne, które nasza firma otwiera na całym świecie, odgrywają kluczową rolę w osiągnięciu tego ambitnego celu i przyspieszeniu realizacji strategii elektryfikacji BorgWarner.”

Jeszcze w tym roku BorgWarner planuje zatrudnić około 100 osób. Jednak planowo do 2026 powinno być ich już 250. Nowo zatrudnieni pracownicy będą zajmowali się falownikami trakcyjnymi, ładowarkami pokładowymi, przetwornicami prądu stałego (DC/DC), a także systemami do zarządzania akumulatorami (BMS).

„Przestrzeń biurowa, którą wspólnie tworzymy, ma umożliwić powstanie wyjątkowego środowiska sprzyjającego kreatywności, współpracy między członkami zespołu i wygodzie pracy. Wykwalifikowani pracownicy, międzynarodowe wsparcie techniczne oraz odpowiednio przygotowane laboratoria umożliwią wykonywanie wymagających zadań w ramach projektów BorgWarner. W nowym miejscu przewidujemy również przestrzeń dla studentów i absolwentów, którzy uważają, że kariera w branży pojazdów elektrycznych to świetny pomysł” – dodał w komunikacie prasowym Paweł Czernecki, lider centrum technicznego.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1