reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Invest in Austria
Nauka i technologie |

Silicon Austria Labs zainwestował w nową siedzibę

Silicon Austria Labs, uznawane za najlepsze austriackie centrum badawcze, otworzyło właśnie nową siedzibę w Grazu, stolicy Styrii. Jak podaje portal Invest in Austria, do 2030 roku ma zostać w nim zatrudnionych 250 osób.

Silicon Austria Labs jest austriackim centrum badawczym systemów elektronicznych, łączącym świat nauki i przemysłu, który opracowuje innowacyjne rozwiązania dla produkcji przemysłowej, zdrowia, energii, mobilności, etc. Posiada trzy obiekty w Austrii – w Linzu, Villach i w Grazu, gdzie znajduje się jego główna siedziba, a w Centrum Mikroelektroniki zatrudnionych jest ponad 600 osób.

Jak podaje Invest in Austria, w nowym budynku znajdą się laboratoria energoelektroniki i niezawodnych systemów opartych na elektronice. Nowo utworzone laboratorium walidacyjne posiada czujniki do pomiaru czynników środowiskowych, takich jak temperatura, wstrząsy mechaniczne i wilgotność. Oprócz własnych badań, SAL będzie również oferować partnerom przemysłowym możliwość przeprowadzania testów komponentów elektronicznych.

Warto podkreślić, że SAL przyciąga do Austrii wielu międzynarodowych naukowców. Invest in Austria wymienia choćby Belga, Bruno Clerckxa, który specjalizuje się w komunikacji bezprzewodowej i przetwarzania sygnałów. Clerkx jest profesorem elektrotechniki i elektroniki w Imperial College London. W przeszłości pracował również na uniwersytetach w Korei Południowej, USA, Francji i Wielkiej Brytanii, a w latach 2006-2011 zajmował także różne stanowiska badawcze w Samsungu. Belg posiada nawet ponad 70 patentów.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama