reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© InvestRomania
Przemysł elektroniczny |

Tamura stworzy 300 nowych miejsc pracy w Rumunii

Nowo założona japońska firma w Rumunii ogłosiła zamiar otwarcia fabryki w Fetești-Gară, okręg Jałomica, która będzie produkować ładowarki i inne produkty modułowe w odpowiedzi na rosnący popyt w Europie.

W dniu 8 maja 2023 r. prezes Rumuńskiej Agencji Inwestycji i Handlu Zagranicznego, Rares Burlacu, ogłosił inwestycję wraz z zespołem zarządzającym Tamura Corporation, kierowanym przez wiceprezesa Yusaku Hashiguchi. O przedsięwzięciu pisał również Evertiq: japońska firma będzie produkowała komponenty elektroniczne w Rumunii.

Na początku maja wiadomo było jedynie, zgodnie z komunikatem Tamura Corporation, że masowa produkcja ruszy w listopadzie 2024 roku, co wzmocni obecność firmy w Europie.

Teraz, zgodnie z komunikatem prasowym InvestRomania, wiemy, że rumuńska inwestycja wyniesie 6 mln euro i początkowo przyniesie 300 nowych miejsc pracy. W niedalekiej przyszłości zainwestowane zostanie kolejne 15 mln euro.

Tamura Group produkuje i sprzedaje komponenty elektroniczne, takie jak transformatory i dławiki, materiały elektrochemiczne, takie jak materiały lutownicze i maski lutownicze, sprzęt lutowniczy oraz konsole mikserskie audio dla stacji nadawczych.

"Tamura dąży do rozwoju swojej działalności na całym świecie, zwłaszcza w Europie i obu Amerykach. W ramach tej inicjatywy planuje zwiększyć moce produkcyjne modułów w Europie, a także zdywersyfikować swój ślad produkcyjny na całym świecie" – pisze firma w osobnym komunikacie prasowym.

Póki co nie ujawniono więcej szczegółów na temat przyszłej fabryki, ani dotyczących jej wielkości, ani wydajności. Evertiq skontaktował się z japońską firmą w celu uzyskania kolejnych informacji.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2