reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© HIPA_Semcorp map hungary
Przemysł elektroniczny |

Kiedy ruszy fabryka separatorów litowo-jonowych na Węgrzech?

W 2021 roku Semcorp rozpoczął budowę fabryki separatorów litowo-jonowych na Węgrzech. Inwestycja pochłonęła 340 mln euro. Teraz międzynarodowy gigant ogłosił, że jego pierwszy zakład zlokalizowany poza Chinami rozpocznie działalność jeszcze w tym roku.

Dwa lata temu Evertiq pisał, że Semcorp rozpoczyna budowę fabryki separatorów w Debreczynie na Węgrzech. Prace budowlane zakończyły się jesienią 2022 roku, a od początku 2023 roku do przyszłej fabryki separatorów baterii litowo-jonowych dostarczano sprzęt.

Firma informuje w aktualizacji, że weszła w ostatni etap budowy pierwszej fazy i oczekuje, że zgodnie z harmonogramem rozpocznie działalność jeszcze w tym roku.

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na folie do separatorów akumulatorów litowo-jonowych (LiBSF) na rynku europejskim, Semcorp zdecydował się w 2020 roku zainwestować w węgierskie przedsięwzięcie. Ruch ten przyniósł gigantowi pierwszą zagraniczną fabrykę separatorów akumulatorów litowo-jonowych w procesie mokrym zlokalizowaną poza Chinami.

Zakład w Debreczynie o powierzchni 97 000 metrów kwadratowych zwiększy roczną zdolność produkcyjną firmy o około 12%.

Firma pisze w aktualnościach również, że zainwestowała łącznie 340 milionów euro w węgierską jednostkę, która będzie koncentrować się głównie na produkcji i sprzedaży membran bazowych do akumulatorów litowo-jonowych i funkcjonalnych separatorów powłokowych.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2