reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Mitsubishi Electric Corporation
Biznes |

Mitsubishi Electric i Coherent skalują produkcję SiC

Mitsubishi Electric i Coherent Corp. podpisały protokół ustaleń dotyczący współpracy mający na celu skalowanie produkcji elektroniki mocy na bazie SiC na platformie technologicznej 200 mm.

Rynek pojazdów elektrycznych rozwija się na całym świecie i jest tylko jednym z kilku pojawiających się zastosowań napędzających wykładniczy wzrost urządzeń zasilających SiC, które charakteryzują się niższymi stratami energii, wyższymi temperaturami pracy i wyższymi prędkościami przełączania w porównaniu z urządzeniami zasilającymi opartymi na krzemie. Oczekuje się, że wysoka wydajność urządzeń zasilających SiC będzie istotnym czynnikiem przyczyniającym się do globalnej dekarbonizacji i zielonej transformacji.

Aby sprostać rosnącemu popytowi, Mitsubishi Electric planuje zainwestować około 260 mld jenów, czyli 1,73 mld euro, w ciągu pięcioletniego okresy, który zakończy się w marcu 2026 roku. Większa część inwestycji, około 100 mld jenów (667 mln euro), zostanie przeznaczona na budowę nowej fabryki urządzeń zasilających SiC, opartej na platformie technologicznej 200 mm, oraz modernizację powiązanych zakładów produkcyjnych.

Na mocy porozumienia, Coherent opracuje dostawę 200 mm podłoży SiC typu n 4H dla przyszłych urządzeń SiC Mitsubishi Electric, które będą produkowane w nowym zakładzie.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama