reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© XTPL
Przemysł elektroniczny |

Globalna spółka z USA nowym klientem polskiej firmy

XTPL zyskało nowego klienta i odbiorcę modułu drukującego firmy. Jest nim bliżej nieokreślona globalna spółka z USA notowana na Nasdaq 100, produkująca maszyny przemysłowe dla producentów elektroniki nowej generacji w USA i na świecie, a także działająca m.in. w branży półprzewodników i wyświetlaczy FPD.

XTPL pisze w komunikacie prasowym, że zakończyło kolejny złożony proces ewaluacji swojej technologii i obecnie prowadzi równoległe, zaawansowane prace nad rozwojem 4 projektów nakierowanych na wdrożenia przemysłowe. Po zakończeniu tego etapu, XTPL będzie mogło dostarczyć moduł drukujący swojemu amerykańskiemu klientowi potrzebny do zbudowania prototypu przemysłowego urządzenia do dalszych szczegółowych testów.

Tajemniczym klientem XTPL jest „globalna firma z USA notowana na Nasdaq 100 o rocznych przychodach mieszczących się w zakresie kilku-kilkunastu mld USD, jeden z największych producentów maszyn przemysłowych dla producentów elektroniki nowej generacji w USA i na świecie. Partner działa m.in. w branży półprzewodników oraz wyświetlaczach FPD (ang. Flat Panel Display)”.

XTPL podkreśla w komunikacie, że owocna ewaluacja jej technologii w przeciągu ostatnich ok. 12 miesięcy oraz potencjał komercyjnego rozwoju współpracy, wpisują się w plan polskiej spółki, jakim jest 10-krotne zwiększenie przychodów. Zgodnie z celem XTPL miałoby osiągnąć do 100 mln zł przychodów w 2026 roku.  W osiągnięciu tego wyniku miałyby przyczynić się inwestycje o wartości ok. 60 mln zł.

„Z wielką przyjemnością mogę już podzielić się informacją, że XTPL przeszło pomyślnie intensywny, liczący ok. 12 miesięcy, proces ewaluacji technologii z liczącym się graczem na świecie z USA notowanym na Nasdaq 100. Zbudowana relacja i pozytywny odbiór naszej technologii po stronie Partnera zaważył na jego decyzji o przejściu od razu do czwartego etapu ewaluacji i przyspieszeniu dalszych testów. To co jest dla nas najważniejsze to intencja szerokiego wykorzystania naszej technologii przez klienta w kluczowych dla niego zastosowaniach m.in: półprzewodniki i wyświetlacze FPD. Wszystkie te wertykały są intensywnie ewaluowane, a dostarczenie przez nas modułu do zbudowania prototypu przemysłowego rozpocznie kolejny etap zaawansowanych testów. Po obu stronach dostrzegam wysokie zaangażowanie, a wykorzystanie naszej technologii może przynieść klientowi realne zwiększenie jego przewag konkurencyjnych. Dla nas z kolei będzie to oznaczać kontrybucję do przyjętego celu biznesowego i realizacji 10-krotnego wzrostu przychodów ze sprzedaży produktów i usług do 2026 roku. Szacujemy znaczny wpływ finansowy dla XTPL z komercyjnej współpracy z partnerem w kolejnych latach, w tym w 2026 roku, a obecne przejście z klientem do czwartego etapu oznacza dla nas do kilkanastu procent spodziewanych przez nas przychodów w całym 2023 roku, które rozliczymy po dostarczeniu modułu drukującego. Ważne jest dla nas, że to pierwsza sprzedaż modułu do USA, a klient to jeden z czterech największych producentów na świecie w zakresie dostarczania dużych urządzeń przemysłowych dla producentów elektroniki nowej generacji. M.in. przejście do czwartego etapu z tym klientem w ramach już łącznie czterech zaawansowanych i rozwijanych przez nas projektów przemysłowych, potwierdzają zasadność przyspieszenia rozwoju Spółki i realizacji ok. 60 mln inwestycji w latach 2023-2026, które zapowiedzieliśmy dwa tygodnie temu. O kolejnych postępach w projektach przemysłowych będziemy informować w stosownym czasie” – mówił w komunikacie prasowym Filip Granek, Prezes Zarządu XTPL. 

Dostarczenie modułu przemysłowego XTPL klientowi z USA ma nastąpić jeszcze w tym roku. Polska spółka  jest pewna, że zamówienie to będzie miało pozytywny wpływ na wyniki finansowe w 2023 roku. XTPL planuje również podnieść liczbę obsługiwanych zamówień zamówień i dostaw urządzeń Delta Printing System – obecnie jest to kilkanaście, a w przyszłości miałoby to być kilkadziesiąt sztuk rocznie.

„Rozwijane przez nas projekty nakierowane na wdrożenia przemysłowe są linią biznesową o największym potencjale komercyjnym do skokowego wzrostu generowanych przychodów, nie tylko w horyzoncie ogłoszonego przez nas celu biznesowego do 2026 roku, ale również w kolejnych latach. Spodziewane przez nas w pewnym momencie przejście do ostatniego etapu wdrożenia przemysłowego z klientem realizującym sprzedaż urządzeń w miliardowych kwotach, oznacza wpięcie technologii XTPL w globalny łańcuch wartości o ogromnej skali. Mamy już cztery projekty przemysłowe na zaawansowanym etapie rozwoju, w których za każdym razem zdołaliśmy udowodnić wysoki potencjał naszej technologii, co przełożyło się na dalsze zacieśnianie współpracy i testowanie rozwiązania XTPL. Analiza tych projektów oraz feedback ze strony partnerów sprawia, że chcemy już teraz zintensyfikować i przyspieszyć nasz rozwój. Musimy być gotowi na obsłużenie wzrostu zamówień naszych modułów przemysłowych” – dodaje w komunikacie Jacek Olszański, Członek Zarządu ds. finansowych XTPL. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 28 2024 11:54 V22.3.46-1