reklama
reklama
reklama
© Hyundai Motor Group
Przemysł elektroniczny |

Hyundai i LG Energy założą spółkę JV w USA

Hyundai Motor Group i LG Energy Solution (LGES) planują utworzenie spółki joint venture produkującej ogniwa do akumulatorów EV w Stanach Zjednoczonych.

Firmy podpisały protokół ustaleń związany z produkcją akumulatorów do pojazdów elektrycznych w USA i dalszym przyspieszeniem działań Hyundai w zakresie elektryfikacji w Ameryce Północnej. Hyundai i LGES będą posiadać po 50% udziałów w spółce JV, która będzie obejmować inwestycję o wartości ponad 4,3 mld USD.

"Hyundai Motor Group koncentruje się na wysiłkach na rzecz elektryfikacji, aby zapewnić sobie pozycję lidera w globalnym przemyśle motoryzacyjnym. Dzięki utworzeniu nowej fabryki ogniw akumulatorowych do pojazdów elektrycznych wraz z LG Energy Solution, wiodącym światowym producentem akumulatorów i wieloletnim partnerem, stworzymy silne podstawy, aby przewodzić globalnej transformacji pojazdów elektrycznych" – mówi w komunikacie prasowym Jaehoon Chang, prezes i dyrektor generalny Hyundai Motor Company.

Roczna zdolność produkcyjna nowej spółki joint venture wyniesie 30 GWh i będzie w stanie obsłużyć produkcję 300 000 pojazdów elektrycznych rocznie. Zakład będzie zlokalizowany w hrabstwie Bryan w Savannah w stanie Georgia, w sąsiedztwie budowanego obecnie Hyundai Motor Group Metaplant America.

„Dwóch mocnych liderów w branży motoryzacyjnej i akumulatorowej połączyło siły i są wspólnie gotowi do przyspieszenia transformacji pojazdów elektrycznych w Ameryce" – dodaje Youngsoo Kwon, dyrektor generalny LG Energy Solution. "Poprzez dalszy rozwój konkurencyjności naszych produktów i globalnej wiedzy operacyjnej, LG Energy Solution dołoży wszelkich starań, aby oferować naszym klientom najlepsze zrównoważone rozwiązania energetyczne".

W związku z rozpoczęciem budowy w drugiej połowie 2023 roku, spółka joint venture planuje uruchomienie produkcji akumulatorów najwcześniej pod koniec 2025 roku.

Hyundai Mobis będzie montować zestawy akumulatorów przy użyciu ogniw z fabryki, a następnie dostarczać je do amerykańskich zakładów produkcyjnych Hyundai w celu produkcji modeli Kia i Genesis EV.

Dzięki spółce JV, LGES będzie mieć siedem fabryk baterii działających lub budowanych w USA.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-2