reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Kostrzewa
Przemysł elektroniczny |

W Giżycku powstanie fabryka pomp ciepła

Założone w 1978 roku rodzinne rodzinne przedsiębiorstwo Kostrzewa ogłosiło rozszerzenie dotychczasowej działalności. Polski producent zainwestuje w budowę fabryki pomp ciepła w Giżycku.

W fabryce pomp ciepła w Giżycku Kostrzewa będzie produkował 100 tys. pomp rocznie.

„W związku z transformacją energetyczną zapadła decyzja o budowie fabryki pomp ciepła w Giżycku z docelowym wolumenem produkcyjnym 100 tys. pomp rocznie” – mówi Paweł Kostrzewa, współwłaściciel przedsiębiorstwa KOSTRZEWA. „Jesteśmy obecni w branży polskiego ogrzewnictwa od 45 lat, nasza nowa pompa HPR 500 Deluxe chroniona jest wzorem użytkowym Urzędu Patentowego RP. W roku ubiegłym uruchomiliśmy na terenie firmy Ośrodek Szkoleniowy i Egzaminacyjny Spawania i Lutowania posiadający atest UDT, by zapewnić wykwalifikowaną kadrę do produkcji pomp ciepła. Zaplanowaliśmy również rozbudowę istniejącego laboratorium badawczego na potrzeby tworzenia i testowania nowych produktów.”

Systemy grzewcze Kostrzewy stosowane są w budownictwie mieszkalnym, w instytucjach i zakładach produkcyjnych. Firma posiada dział R&D, który dopracowuje produkty. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama