reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Sivers Semiconductors
Biznes |

Sivers Semiconductors będzie rozwijał zdolności foundry

Sivers Photonics, jednostka biznesowa szwedzkiej firmy Sivers Semiconductors, chce zwiększyć swoje moce produkcyjne do ponad 1000 wafli tygodniowo.

Aby osiągnąć ten cel, Sivers Semiconductors inicjuje strategiczny projekt związany z rozwojem biznesu, zatrudnia doradcę i wprowadza zmiany w zarządzie Photonics.  

Szwedzka firma zdecydowała się na powzięcie tych kroków, ponieważ klienci Sivers Photonics zbliżają się do możliwej produkcji seryjnej. Sivers Photonics współpracuje z tymi klientami od prawie pięciu lat i do tej pory klienci ci wydali ponad 15 milionów USD na rozwój, aby zabezpieczyć ścieżkę do produkcji seryjnej.

Aby Sivers Photonics mogło osiągnąć produkcję seryjną z jednym lub kilkoma z tych klientów, firma musi zwiększyć swoje moce produkcyjne. Dlatego też Sivers Semiconductors rozpoczyna projekt mający na celu zbadanie możliwości budowy nowej fabryki w UE lub USA, a co za tym idzie – nawiązanie partnerstw strategicznych w obszarze fotoniki.

W związku z powyższym Sivers zatrudnił nowego doradcę, a obecny dyrektor ds. fotoniki William McLaughlin dołączy do projektu, aby "uchwycić to, co Sivers uważa za znaczącą szansę rynkową". Dr Andrew McKee, CTO i współzałożyciel Sivers Photonics, obejmie natomiast rolę tymczasowego dyrektora zarządzającego Sivers Photonics.

Firma twierdzi, że przyjrzy się możliwym alternatywom finansowania, w tym finansowaniu Chip Act, które zostało ogłoszone zarówno przez UE, jak i USA.

"Dzięki pierwszemu zamówieniu na około 30 000 chipów, które zostanie dostarczone w tym kwartale, widzimy wyraźniejszą drogę ku produkcji seryjnej. Tworząc strategiczny projekt, zatrudniając doradcę i dając Billy'emu możliwość skupienia się na rozwijaniu zdolności i możliwości jednostki biznesowej Photonics, wierzymy, że mamy najlepszą szansę zapewnienia odpowiedniego rozwiązania w następnej fazie. Andy McKee zapewni ponadto stabilność i efektywność istniejącego biznesu Photonics", mówi w komunikacie prasowym Anders Storm, CEO Grupy Sivers Semiconductors.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama