reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ABB
Przemysł elektroniczny |

ABB dotknięte atakiem ransomware

Globalna firma technologiczna ABB twierdzi, że niedawno dowiedziała się o incydencie związanym z bezpieczeństwem IT, który miał wpływ na niektóre z jej systemów.

Nieautoryzowana osoba trzecia zdołała uzyskać dostęp do niektórych systemów ABB i zdążyła wdrożyć rodzaj oprogramowania ransomware.

Gdy tylko ABB dowiedziało się o ataku, firma rozpoczęła dochodzenie, zatrudniła ekspertów, powiadomiła organy ścigania i organy ochrony danych, a także wdrożyła odpowiednie środki w celu powstrzymania i oceny incydentu. ABB pisze w oświadczeniu prasowym, że firmie udało się powstrzymać incydent.

Firma twierdzi ponadto, że wszystkie jej kluczowe usługi i systemy są sprawne, wszystkie fabryki działają, a ona nadal obsługuje swoich klientów tak jak do tej pory. ABB kontynuuje również przywracanie wszelkich pozostałych usług i systemów, na które miał wpływ atak. Firma stara się również zwiększyć bezpieczeństwo swoich systemów.

ABB było w stanie ustalić, że nieautoryzowana strona trzecia uzyskała dostęp do jej niektórych systemów i wdrożyła rodzaj oprogramowania ransomware, które nie rozprzestrzenia się samoczynnie, a także dokonała eksfiltracji niektórych danych. Firma twierdzi, że pracuje nad identyfikacją i analizą charakteru oraz zakresu dotkniętych danych. Weryfikuje również spoczywające na niej obowiązki w zakresie powiadamiania. 

"ABB będzie komunikować się z zainteresowanymi stronami w razie potrzeby, w tym na przykład z konkretnymi klientami, dostawcami i / lub osobami fizycznymi, których dane osobowe zostały naruszone" - pisze firma w komunikacie prasowym.

Firma twierdzi, że jest na wczesnym etapie dochodzenia w sprawie incydentu i będzie nadal oceniać zakres jego wpływu.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama