reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Tenneco
Biznes |

Amerykańska firma otworzyła europejskie centrum inżynieryjne w Gliwicach

Założone w 1940 roku amerykańskie przedsiębiorstwo Tenneco otworzyło 24 maja centrum inżynieryjne w Gliwicach, które będzie obsługiwać firmy w zakresie europejskiego systemu kontroli jazdy (European Ride Control) oraz zaawansowanych technologii zawieszenia (Advanced Suspension Technologies, AST).

Jak podaje Tenneco w komunikacie prasowym, nowe europejskie centrum inżynieryjne Monroe, o powierzchni 9600 metrów kwadratowych, jest zlokalizowane niecałe 2 km od kompleksu produkcyjnego firmy.

„Ten imponujący nowy obiekt pozwala zespołom Ride Control i Advanced Suspension Technologies zwiększyć prędkość i wartość wprowadzanych technologii w imieniu globalnych OEM-ów” – mówił w komunikacie prasowym Romain Nollet, wiceprezes grupy i dyrektor generalny działu Ride Control. „Nieustannie inwestujemy w najlepszych ludzi, obiekty, zasoby i systemy, aby pomóc każdemu z naszych klientów w osiągnięciu ich celów biznesowych na wszystkich platformach i we wszystkich modelach pojazdów”.

Z komunikatu prasowego dowiadujemy się, że w Monroe European Engineering Center pracuje prawie 240 inżynierów Tenneco Ride Control i AST, którzy wspierają wielu czołowych producentów pojazdów, a także zakłady Performance Solutions w Hiszpanii, Czechach, Belgii i Polsce. 

Głównym zadaniem nowego centrum jest projektowanie i zatwierdzanie takich produktów jak amortyzatory i moduły Monroe OE Solutions czy półaktywne amortyzatory i moduły Monroe Intelligent Suspension. Gliwicki oddział jest również odpowiedzialny za projektowanie szerokiej gamy podstawowych komponentów, m.in. systemów zaworów, systemów prowadzenia i uszczelniania oraz części strukturalnych i materiałów – występujących w amortyzatorach Monroe OE Solutions i Monroe Intelligent Suspension; a także za nadzór europejskich działań „ride work”, w ramach których inżynierowie firmy Tenneco współpracują z producentami pojazdów w celu przetestowania i sfinalizowania pracy nad zaworami amortyzatorów przed wprowadzeniem na rynek każdego nowego modelu pojazdu.

Gliwickie centrum inżynieryjne zostało wyposażone w technologie z zakresu komputerowego wspomagania projektowania (CAD) oraz inżynierii (CAE), a także w inne rozwiązania wymagane do rozwoju systemów mechanicznych, elektronicznych i hydraulicznych. 

„Dzięki otwarciu Monroe European Engineering Center firma Tenneco obsługuje teraz klientów Ride Control i AST przez sieć pięciu zaawansowanych technologicznie obiektów znajdujących się w Gliwicach, Monroe w stanie Michigan, (USA), Ermui w Hiszpanii; Sint-Truiden w Belgii oraz Pekinie w Chinach.” – napisano w komunikacie prasowym. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1