reklama
reklama
reklama
reklama
© Broadcom
Biznes |

Broadcom wyprodukuje komponenty dla Apple’a w USA

Apple zawarło nową, wieloletnią umowę o wartości wielu miliardów dolarów z Broadcom. Zgodnie z umową firma półprzewodnikowa opracuje komponenty częstotliwości radiowej 5G – w tym filtry FBAR – oraz komponenty łączności bezprzewodowej.

Filtry FBAR będą projektowane i konstruowane w kilku amerykańskich centrach produkcyjnych i technologicznych, w tym w Fort Collins w stanie Kolorado, gdzie mieści się główny zakład firmy Broadcom.

"Cieszymy się, że możemy podjąć się zobowiązań, które wykorzystują pomysłowość, kreatywność i innowacyjnego ducha amerykańskiej produkcji" – mówił w komunikacie prasowym Tim Cook, dyrektor generalny Apple. "Wszystkie produkty Apple zależą od technologii zaprojektowanej i skonstruowanej tutaj w Stanach Zjednoczonych, będziemy więc nadal pogłębiać nasze inwestycje w amerykańską gospodarkę, ponieważ mamy niezachwianą wiarę w przyszłość Ameryki."

Już teraz w Apple wspiera ponad 1100 miejsc pracy w zakładzie produkcyjnym filtrów FBAR firmy Broadcom w Fort Collins, a partnerstwo umożliwi Broadcom dalsze inwestowanie w projekty automatyzacji oraz podnoszenie kwalifikacji techników i inżynierów.

Firma z Cupertino twierdzi, że umowa z Broadcom jest częścią zobowiązania, które podjęło Apple w 2021 r. Dotyczyło ono zainwestowania 430 mld USD w gospodarkę USA w ciągu pięciu lat.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2