reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Abee Group
Przemysł elektroniczny |

Belgijska firma stawia na Macedonię Północną

Założona w 2019 roku firma ABEE ogłosiła nową inwestycję – budowę zakładu produkcyjnego systemów zarządzania bateriami (BMS) w Macedonii Północnej.

Umowę dotyczącą inwestycji podpisał 22 maja Noshin Omar, dyrektor generalny ABEE oraz Jovan Despotovski, dyrektor Technologicznych Stref Rozwoju Przemysłowego (TDIZ) w Macedonii Północnej. Podczas podpisania umowy obecny był również Kreshnik Bekteshi, tamtejszy minister gospodarki, by podkreślić zaangażowanie i wsparcie ze strony rządu w przedsięwzięcia biznesowe.  

Ogłoszenie tej inwestycji zostało bardzo dobrze przyjęte w Macedonii Północnej. Kraj spodziewa się korzyści gospodarczych i utworzenia nowych miejsc pracy. Jak pisze ABBE w komunikacie prasowym, to strategiczne posunięcie firmy pokazuje zaufanie firmy do potencjału regionu i podkreśla atrakcyjność Macedonii Północnej jako miejsca inwestycji.

„Systemy zarządzania akumulatorami odgrywają kluczową rolę w efektywnym funkcjonowaniu i wydajności akumulatorów wykorzystywanych w różnych sektorach, w tym motoryzacyjnym, energii odnawialnej i elektronicznym. Inwestycja ABEE w produkcję BMS oznacza zaangażowanie firmy we wspieranie zrównoważonych technologii i zaspokajanie rosnącego zapotrzebowania na rozwiązania w zakresie magazynowania energii na całym świecie.” – pisze ABEE o inwestycji. 

ABEE zdecydowało się na Macedonię Północną ze względu na wykwalifikowaną siłę roboczą, strategiczną lokalizację oraz sprzyjające otoczenie biznesowe. 

Założona w 2019 roku przez Noshina Omara, byłego profesora Wolnego Uniwersytetu w Brukseli, założył firmę Avesta Battery & Energy Engineering, czyli ABEE. Na początku ABEE było jedynie firmą konsultingową, która zatrudniała jedynie pięciu pracowników. W ciągu trzech kolejnych lat liczba pracowników wzrosła czterokrotnie. Teraz firma wyszła poza Belgię, a jej drugim oddziałem staje się właśnie Macedonia Północna. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama