reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nokia
Biznes |

Nokia zlikwiduje 208 miejsc pracy w Finlandii?

Fińska firma telekomunikacyjna Nokia planuje kontynuować działania mające na celu przeprowadzenie zmian w strukturze kosztów oraz reorganizację swojej działalności w Finlandii.

Przeprowadzane przez Nokię zmiany związane są z ogłoszonym w 2021 roku programem.

Fińska firma rozpoczęła już negocjacje w sprawie zmian w Finlandii, które szacunkowo mają doprowadzić do redukcji około 208 miejsc pracy. Plany te dotyczą wszystkich zakładów Nokii w Finlandii. Jednak niektóre, takie jak odpowiedzialny za rozwój produktów System-on-Chip (SoC) oraz zakład produkcyjny Nokii w Oulu, nie są objęte negocjacjami związanymi ze zmianami.

Tommi Uitto, szef grupy biznesowej Nokia Mobile Networks i dyrektor krajowy na Finlandię, powiedział w komunikacie prasowym, że w związku z sytuacją gospodarczą firma zauważyła oznaki zmiany zachowań zakupowych swoich klientów.

"Musimy zareagować na tę zmianę w ramach programu, który rozpoczęliśmy już w 2021 roku. Naszym celem jest zapewnienie zrównoważonego i rentownego wzrostu w perspektywie długoterminowej. Te decyzje nigdy nie są łatwe, więc dokładamy wszelkich starań, aby wspierać naszych pracowników w tej sytuacji" – powiedział Tommi Uitto.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama