reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nidec
Przemysł elektroniczny |

Japońska firma otworzyła dwie fabryki w Serbii

Nidec Corporation uroczyście otworzył dwa nowe zakłady produkcyjne w Nowym Sadzie w Serbii. W pierwszym zatrudnionych zostało już 1 000 osób, a w drugim 200.

W ostatnim czasie Nidec Corporation notuje wzmożony popyt na silniki samochodowe i falowniki oraz ECU. W związku z tym japońskie przedsiębiorstwo postanowiło zbudować wydajny system dostaw w Europie. W komunikacie prasowym pisze nawet, że nowe fabryki w Serbii mają stać się scentralizowaną bazą działalności produkcyjnej dla Nidec Group. Zaznacza też, że wiele firm z grupy planuje w przyszłości rozszerzyć swoją działalność na tym obszarze. 

Inwestycja Nidec w Nowym Sadzie powstała również zgodnie z "Inicjatywą Współpracy na Bałkanach Zachodnich", nad którą pracuje japoński rząd w Serbii oraz innych regionach. W związku z tym firma otrzymała duże wsparcie zarówno od rządów Japonii, jak i Serbii.

Pierwszy zakład został otworzony przez Nidec Electric Motor Serbia LLC. Skoncentrowany jest na produkcji i sprzedaży silników samochodowych oraz produktów powiązanych. Na ten moment zatrudnionych jest już 1 000 osób. Całkowita powierzchnia obiektu wynosi 59 760 m2.

Drugi zakład został natomiast otwarty przez Nidec Elesys Europe LLC. Tutaj działalność koncentruje się na produkcji oraz sprzedaży falowników i ECU do samochodów. Póki co zatrudnionych zostało w nim 200 osób, a powierzchnia obiektu wynosi 36 000 m2.

Mając na uwadze przyszłą masową produkcję systemu silników trakcyjnych "E-Axle" dla pojazdów elektrycznych w Europie, Nidec chce również przyciągnąć nowych dostawców. W komunikacie prasowym japońska firma pisze, że planuje również budowę klastra przemysłowego silników samochodowych skierowanych na rynek europejski.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1