reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Niemiecka firma po raz trzeci inwestuje w Bułgarii

Bułgarskie Ministerstwo Gospodarki i Przemysłu podało, że Behr-Hella Thermocontrol Bulgaria rozpocznie w przyszłym roku budowę nowego zakładu produkcyjnego w Bułgarii. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja zostanie zakończona do 2028 roku.

Założony w 1999 roku niemiecki producent klimatyzacji otworzył pierwszy zakład produkcyjny w Bułgarii w 2014 roku, a w 2019 roku już go rozbudowywał. Jak podaje SeeNews, do tej pory BHTC zainwestował ponad 260 mln lewów (ok. 599 mln zł) w zakład w Sofii.

Firma nie ujawniła jednak informacji, jakie koszta planuje ponieść tym razem. 

Ministerstwo Gospodarki i Przemysłu w Bułgarii podaje natomiast, że BHTC oczekuje, iż nowy zakład produkcyjny zwiększy obroty firmy do 1 mld lewów (ok. 2,31 mld zł). 

W ramach planów transformacji niemiecki producent zamierza przestawić swoją produkcję na centralne wyświetlacze informacyjne – pisze SeeNews. 

BHTC z siedzibą w Lippstad posiada również zakłady produkcyjne w Niemczech, Finlandii, USA, Meksyku, Chinach, Japonii i Indiach. Firma dostarcza części do gigantów branży motoryzacyjnej, takich jak Audi, BMW, Mercedes, Volvo i Porsche. BHTC weszła na rynek bułgarski w 2013 r. i obecnie zatrudnia tam 667 osób.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama