reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayGeralt
Przemysł elektroniczny |

Duża firma z okolic Kołobrzegu zamyka się

Gazeta Kołobrzeska pisze, że firma Motortech Polska sp. z o.o. z Charzyna zamyka się. 12 maja 85 osób otrzymało wypowiedzenia umów o pracę.

Firma Motortech jest jednym z największych producentów i pracodawców w powiecie kołobrzeskim. Zajmuje się produkcją świec zapłonowych i innych części oraz podzespołów dla branży motoryzacyjnej. 

Jak podaje Gazeta Kołobrzeska, Motortech zamyka się, a 85 pracowników firmy o zwolnieniu zostało poinformowanych w jednym z kołobrzeskich hoteli. Nikt się nie spodziewał zwolnień grupowych.

„To był dla nas szok. Podczas spotkania mieliśmy rozmawiać o rozwoju firmy, a dostaliśmy wypowiedzenia. Żadnych sygnałów wcześniej nie było, że w firmie jest źle, że szykują się zwolnienia, że firma się zamknie. Co teraz z nami będzie? Przecież w Kołobrzegu czy najbliższej okolicy nie mamy szans na znalezienie zatrudnienia” – cytuje wypowiedź jednego z pracowników regionalna gazeta.

O zamknięciu firmy nie wiedział również wójt gminy Siemyśl, w której położone jest Charzyno. 

„Dowiedziałem się o tym zaraz po tym, jak pracownicy otrzymali wypowiedzenia umów o pracę. Jest mi osobiście bardzo przykro, bo wcześniej nie było takich sygnałów, mało tego, mówiło się nawet o rozwoju firmy” –mówi cytowany przez Gazetę Kołobrzeską Marek Dołkowski, wójt gminy Siemyśl.

Siedziba Motortechu znajduje się w Berlinie. Dziennikarze Gazety Kołobrzeskiej próbowali skontaktować się z przedstawicielami firmy, jednak jeden z członków zarządu Motortechu odmówił komentarza. 

„Nie wpłynęła do nas informacja o tak potężnych zwolnieniach w firmie. Jestem zdziwiona, bo zgodnie z Ustawą z 13 marca o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników taka informacja powinna do nas trafić” – powiedziała Gazecie Kołobrzeskiej Ewelina Karewicz, dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy w Kołobrzegu, która została poproszona o informację, czy Motortech zgłosił PUP zamiar zwolnień grupowych.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1