reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Kolejny koreański gigant zainwestuje w Polsce

POSCO International, jednostka południowokoreańskiego giganta stalowego POSCO Holdings Inc., planuje budowę nowej fabryki części do pojazdów elektrycznych. Wybór padł na Polskę.

W związku z dynamicznie rosnącym popytem w sektorze e-mobility, koreańska firma podjęła decyzję o budowie nowego zakładu produkcyjnego. The Korea Economic Daily pisze nawet, że wszystkie rdzenie silników trakcyjnych, które ma wyprodukować POSCO International do 2030 roku, zostały już wyprzedane w ramach zamówień przedpremierowych. 

Budowa fabryki silników trakcyjnych w Polsce ma ruszyć w drugiej połowie 2023 roku. Zakład miałby natomiast rozpocząć swoją działalność już w 2025 roku.

Koreańskie media biznesowe podają, że POSCO Mobility Solution ma na początek zainwestować ok. 74,7 mln USD, a później nawet podwoić inwestycję. 

Rdzenie silników trakcyjnych produkowane przez POSCO Mobility Solution zamawiają m.in. Hyundai Motor Co. i Kia Corp. W ostatnim koreańska firma odnotowała dynamiczny wzrost ilości zamówień, który zapełnił portfel w każdym z zakładów firmy, również w Meksyku i Chinach. 

POSCO Mobility Solution spodziewa się dalszego wzrostu popytu, dlatego też rozważa zwiększenie mocy produkcyjnych w zakładach w Korei Południowej. Firma wzrost popytu łączy ze zwiększeniem produkcji pojazdów elektrycznych z napędem na cztery koła lub pojazdów o wysokich obrotach, które potrzebują więcej niż czterech silników elektrycznych. Przekłada się to również na ogólne prognozy, które mówią, że globalny popyt na silniki elektryczne ma wzrosnąć ponad dwukrotnie do 2030 roku – z 33,9 mln sztuk w tym roku do 89,6 mln sztuk do końca tej dekady.

The Korea Economic Daily pisze, że POSCO Mobility Solution zamierza zwiększyć produkcję silników trakcyjnych do 4,3 mln sztuk do 2025 r., a do 2030 roku do ponad 7 mln sztuk do 2030 r. Dodajmy, że w tym roku było to 2,3 mln sztuk.

"Staniemy się wiodącym na świecie producentem części do pojazdów przyjaznych dla środowiska poprzez ciągłe badania i rozwój, a także poprawę jakości" – powiedział prezes i dyrektor generalny POSCO Mobility Solution Noh Min-Yong.


reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama