reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Micron
Biznes |

Micron wprowadzi technologię EUV do Japonii

Micron Technology ogłosił, że wprowadzi technologię EUV do Japonii, by móc produkować nową generację pamięci DRAM, 1-gamma (1γ) node.

Micron będzie pierwszą firmą półprzewodnikową, która wprowadzi technologię EUV do produkcji w Japonii. Należy dodać, że fabryka firmy w Hiroszimie odegra kluczową rolę w rozwoju węzła 1-gamma. 

W ciągu najbliższych kilku lat Micron chce zainwestować do 500 mld JPY, czyli 3,35 mld EUR, w technologię procesu 1-gamma. Firma spodziewa się, że w przedsięwzięciu otrzyma wsparcie ze strony japońskiego rządu.

Wprowadzenie 1-gamma następuje po opracowaniu przez Micron węzła 1-beta (1β), który firma masowo produkuje w swojej fabryce w Hiroszimie. Micron kontynuuje postępy w swoich planach integracji EUV i spodziewa się wprowadzenia EUV do produkcji w węźle 1-gamma na Tajwanie i w Japonii od 2025 roku.

"Działalność firmy Micron w Hiroszimie była kluczowa dla rozwoju i produkcji kilku wiodących w branży technologii pamięci w ciągu ostatniej dekady" - mówi prezes i dyrektor generalny Micron Sanjay Mehrotra w komunikacie prasowym. "Jesteśmy dumni z tego, że jako pierwsi wykorzystujemy technologię EUV w Japonii oraz rozwijamy i produkujemy 1-gamma w naszym zakładzie produkcyjnym w Hiroszimie. Plany te odzwierciedlają nasze ciągłe zaangażowanie w Japonii, silne relacje z japońskim rządem i wyjątkowy talent naszego zespołu Micron Hiroshima".

W ostatnich latach japońskie Ministerstwo Gospodarki, Handlu i Przemysłu (METI) rozszerzyło znaczące wsparcie inwestycyjne i ustanowiło długoterminowe strategie mające na celu stworzenie silnych podstaw dla wiodącej produkcji półprzewodników, odpornego łańcucha dostaw i gospodarki cyfrowej w kraju.

"Micron jest jedyną firmą produkującą pamięć DRAM w Japonii i ma kluczowe znaczenie dla nadania tempa nie tylko globalnej branży DRAM, ale także naszemu rozwijającemu się ekosystemowi półprzewodników" - powiedział Satoshi Nohara, dyrektor generalny Biura Polityki Handlowej i Informacyjnej METI. "Cieszymy się, że nasza współpraca z firmą Micron zakorzeniła się w Hiroszimie, a najnowocześniejsza technologia EUV zostanie wprowadzona na japońskiej ziemi. To nie tylko pogłębi i rozwinie potencjał i infrastrukturę naszego ekosystemu półprzewodników, ale także odblokuje wykładniczy wzrost i możliwości dla naszej gospodarki cyfrowej".


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1