reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© onsemi
Biznes |

Onsemi postawi na ekspansję w Czechach?

Onsemi rozważa inwestycję o wartości 2 mld USD, która miałaby na celu zwiększenie produkcji chipów z węglika krzemu.

Podczas prezentacji dla analityków kierownictwo onsemi stwierdziło, że firma rozważa ekspansję w USA, Czechach lub Korei Południowej. Jak podaje Agencja Reutera, firma posiada już zakłady produkcyjne w każdym z tych krajów.

Onsemi od dawna jest dostawcą dla przemysłu motoryzacyjnego, zajmuje się produkcją i dostarczaniem chipów do układów napędowych pojazdów elektrycznych; oraz szereg innych jak np. kamery czy czujniki wykorzystywane w systemach wspomagania kierowcy.

Hassane El-Khoury, dyrektor generalny Onsemi, stwierdził w wywiadzie, że jeden z zakładów firmy w Bucheon w Korei Południowej jest obecnie głównym miejscem produkcji chipów z węglika krzemu. Firma zamierza wdrożyć produkcję "end-to-end", co oznacza jak napisano w komunikacie, że niezależnie od wybranej lokalizacji, będzie mogła ona przekształcać nieprzetworzony proszek węglika krzemu w chip.

Możliwość przeprowadzenia całego procesu produkcyjnego w więcej niż jednym miejscu stała się, zdaniem dyrektora generalnego, ważnym czynnikiem przemawiającym do producentów samochodów, którzy wciąż obawiają się zakłóceń w łańcuchu dostaw od 2021 roku.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 28 2024 11:54 V22.3.46-1