reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Chińska firma wybrała Włochy na pierwszą zagraniczną inwestycję

Chiński Pylon Technologies Co., Ltd. Ltd. ogłosił 18 maja plany budowy swojej pierwszej zagranicznej fabryki. Wybór padł na niewielką, włoską miejscowość Sant'Angelo di Piove di Sacco w regionie Veneto. Zakład będzie działał pod szyldem spółki joint venture, Pylon LiFeEU S.r.l., która powstała we współpracy z włoskim Energy, zajmującym się magazynowaniem energii.

Jak pisze Pylontech w aktualnościach na swojej stronie, spółka joint venture będzie produkować i dostarczać rozwiązania do magazynowania energii w bardziej stabilny i bezpieczny sposób dla klientów w Europie. Podkreślono, że jest ona współwłasnością Pylon Technologies Europe Holding B.V. ("Pylontech EU") oraz Energy S.p.A., które współpracują ze sobą od dziesięciu lat. 

Agencja Reutera pisze natomiast, że w ramach partnerstwa, w którym Energy posiada 30% udziałów, bezkobaltowe baterie litowo-żelazowo-fosforanowe (LFP) będą produkowane w zakładach firmy od jesieni tego roku, przy początkowej łącznej inwestycji obu partnerów w wysokości 10 milionów euro.

Nowy zakład produkcyjny będzie wykorzystywał zasoby oraz wiedzę obu firm, a jego celem będzie opracowanie i wprowadzenie na rynek produktów do magazynowania energii w Europie, szczególnie tych innowacyjnych. 

Początkowo nowy zakład osiągnie zdolność produkcyjną 600-800 sztuk dziennie,  co odpowiada 3-4 megawatogodzinom (MWh) pojemności magazynowej dla gospodarstw domowych i przemysłu.

Decyzja o ekspansji firmy Pylontech może przyczynić się do umocnienia jej pozycji na globalnym rynku akumulatorów dla gospodarstw domowych. Jak podaje firma od 2013 roku sprzedała ponad milion systemów magazynowania energii, które zostały zainstalowane i uruchomione w ponad 80 krajach i różnych regionach. 

"To ważny krok dla Pylontech, aby uruchomić lokalną produkcję, ponieważ nasi partnerzy, zwłaszcza w Europie, chcą mieć bardziej bezpieczny i stabilny łańcuch dostaw." - mówił Geoffrey Song, wiceprezes Pylontech. "Wybraliśmy na miejsce startowe Veneto, które cieszy się zarówno mądrością Galileusza, jak i świeżą przyjaźnią Energy. Wierzę w świetlaną przyszłość branży energii odnawialnej w UE dzięki wykorzystaniu globalnej mądrości i lokalnych zasobów". 

Dodajmy, że włoska firma Energy S.p.A. została założona w 2013 roku i stała się tamtejszym liderem w dziedzinie systemów magazynowania energii zarówno dla sektora mieszkaniowego, jak i wielkoskalowego. Firma zdążyła już sprzedać i zainstalować ponad 53 000 systemy we Włoszech, koncentrując się na rynkach mieszkaniowym, komercyjnym, przemysłowym, użyteczności publicznej i mobilności elektrycznej.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1