reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Lacroix Group
Przemysł elektroniczny |

Cyberatak zmusił Lacroix do zamknięcia trzech zakładów produkcyjnych

Producent elektroniki Lacroix padł ofiarą cyberataku, w wyniku którego firma tymczasowo zamknęła trzy swoje zakłady produkcyjne.

Lacroix twierdzi, że w nocy z 12 na 13 maja przechwyciła ukierunkowany cyberatak na francuski (Beaupréau), niemiecki (Willich) i tunezyjski (Zriba) zakład firmy zajmujący się elektroniką. Natychmiast podjęto działania mające na celu zabezpieczenie wszystkich pozostałych zakładów grupy.

Firma pisze, że niektóre systemy zostały dodatkowo zaszyfrowane podczas ataku. Obecnie przeprowadzana została analiza w celu zidentyfikowania wszelkich wyciekłych danych. Przed ponownym uruchomieniem systemów będzie trwało dochodzenie, by upewnić się, że atak został całkowicie powstrzymany.

Według Lacroix, czas potrzebny na przeprowadzenie tych działań i wykorzystanie kopii zapasowych do ponownego uruchomienia wszystkiego powinien zająć kilka dni, z tych też względów firma wstrzyma działalność w trzech zakładach.

"Nawet jeśli jest jeszcze za wcześnie, aby dokładnie określić, kiedy produkcja zostanie wznowiona, Lacroix dąży do ponownego uruchomienia w poniedziałek, 22 maja" – czytamy w oświadczeniu firmy.

Działalność tych trzech zakładów stanowiła 19% całkowitej sprzedaży grupy w 2022 roku.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama