reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Electris
Przemysł elektroniczny |

Polska firma zainwestuje kilkadziesiąt mln zł w rozbudowę

Założony w 2003 roku Electris, polski producent i dostawca podzespołów oraz elementów miedzianych dla największych koncernów elektroenergetycznych na świecie, pozyskał wsparcie polskiej strefy inwestycyjnej i ogłosił, że zainwestuje ok. 30 milionów złotych w rozbudowę i zwiększenie zdolności produkcyjnej zakładu.

Aktualizacja; maja 17, 2023 3:07 PM

W 2022 roku Polska Strefa Inwestycji wydała pozytywną decyzję o wsparciu rozbudowy zakładu firmy Electris w Białce k. Makowa Podhalańskiego. Prace inwestycyjne właśnie się rozpoczęły, a realizacja powinna zakończyć się przed końcem 2026 roku. Jak podaje Electris w komunikacie prasowym, podstawowym celem inwestycji jest zwiększenie mocy produkcyjno-usługowych oraz informatyzacja procesów, co przełoży się na zabezpieczenie rosnącej liczby zamówień.

Całościowy plan obejmuje m.in. modernizację oraz rozbudowę istniejących hal produkcyjnych, zakup i instalacje nowoczesnych maszyn i urządzeń, zakup oraz wdrożenie wyspecjalizowanego oprogramowania do zarządzania i rozwoju sprzedaży, a także inwestycje w nowe procesy produkcyjne – pisze firma w komunikacie.

Rozbudowa istniejącego zakładu przyczyni się do zwiększenia zatrudnienia.

„Stawiamy na dynamiczny rozwój już od wielu lat. Rozpoczynaliśmy jako mała firma, rodzinna. Dzisiaj mamy zakład o powierzchni ponad 6000 m2, wyposażony w najnowocześniejszy park maszynowy i jesteśmy liderem na rynku europejskim w produkcji elementów miedzianych dla przemysłu elektroenergetycznego. Ale na tym nie poprzestajemy. Chcemy rozwijać się jeszcze prężniej i umacniać naszą pozycję producenta wysoko wyspecjalizowanych komponentów do dystrybucji energii, nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie. Nieustannie monitorujemy rynek, analizujemy możliwości i wdrażamy nowe rozwiązania, które często są pionierskie i wyznaczają kierunki rozwoju branży. Dążymy do poszerzenia portfolio naszych produktów oraz zaistnienia na nowych rynkach. Wdrożenie wszystkich zaplanowanych działań pozwoli naszej firmie na skokowy rozwój. Będziemy mogli poszerzać naszą ofertę i jeszcze lepiej odpowiadać na trendy oraz oczekiwania klientów” – podsumowuje w komunikacie prasowym Łukasz Hajdyła, Prezes Zarządu Electris.

Electris jest firmą o ugruntowanej pozycji w Polsce i na arenie międzynarodowej. Działa na rynku od 20 lat, posiada nowoczesny park maszynowy, a także nieustannie udoskonala stosowaną technologię. Swoje produkty, jak pisze firma, dostarcza do ponad 70 największych firm z branży elektroenergetycznej, m.in. Schneider Electric, ABB, SMA Solar oraz wielu innych. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama