reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ProLogium
Przemysł elektroniczny |

Tajwańska firma zainwestuje 5,2 mld euro w Dunkierce

Firma ProLogium wybrała Francję na lokalizację swojej pierwszej gigafabryki produkującej baterie półprzewodnikowe poza Tajwanem.

ProLogium podkreśla, że cel firmy jest trojaki. Po pierwsze, zakorzenienie się w Europie, po drugie, masowa produkcja akumulatorów nowej generacji do pojazdów elektrycznych, a po trzecie, wspieranie transformacji energetycznej przemysłu motoryzacyjnego w UE.

Aby osiągnąć ten cel, ProLogium zainwestuje łącznie 5,2 miliarda euro w utworzenie gigafabryki o mocy 48 GWh i centrum badawczo-rozwojowego zlokalizowanego w Europie.

Po rygorystycznej weryfikacji 90 miast w Europie, tajwańska firma zdecydowała się wybrać Dunkierkę. Region ten pozwoli ProLogium korzystać z dostaw stabilnej i niskoemisyjnej energii elektrycznej po konkurencyjnej cenie, dzięki różnym źródłom zdekarbonizowanej energii elektrycznej, które są lub wkrótce będą obecne w Dunkierce. Projekt będzie zlokalizowany w porcie w Dunkierce, w pobliżu północnoeuropejskich zakładów motoryzacyjnych i międzynarodowej sieci żeglugowej.

W związku z europejską inwestycją ProLogium, do 2030 roku powstanie 3 000 bezpośrednich miejsc pracy oraz 12 000 pośrednich dla lokalnej społeczności Dunkierki. Rozpoczęcie budowy planowane jest na drugą połowę 2024 roku, a rozpoczęcie produkcji przed końcem 2026 roku. ProLogium planuje również utworzyć we Francji centrum badawczo-rozwojowe.

"Konkurowaliśmy z całym światem, a wy wybraliście Francję i Dunkierkę. Zaufaliście krajowi i terenowi przemysłowemu w dłuższej perspektywie, dlatego będziemy zobowiązani do dotrzymania terminów, finansowania i wszystkiego, co pozwoli wam odnieść sukces w długoterminowej perspektywie" – mówił w komunikacie prasowym prezydent Francji Emmanuel Macron. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2