reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Analog Devices Inc
Biznes |

Analog Devices zainwestuje 630 mln euro w Irlandii

Firma produkująca półprzewodniki ogłosiła nową inwestycję o wartości 630 milionów euro w swojej europejskiej siedzibie regionalnej, która znajduje się w Raheen Business Park w Limerick w Irlandii. W ramach tego przedsięwzięcia powstanie nowy obiekt badawczo-rozwojowy i produkcyjny o powierzchni 45 000 stóp kwadratowych.

Nowy obiekt będzie wspierał rozwój innowacji w zakresie przetwarzania sygnałów nowej generacji, które mają przyspieszyć cyfrową transformację w sektorach przemysłowym, motoryzacyjnym, opieki zdrowotnej i innych. Jak czytamy w komunikacie prasowym IDA, firma oczekuje, że zakład ten potroi europejskie zdolności produkcyjne firmy w zakresie wafli.

Oczekuje się również, że inwestycja ta zwiększy zatrudnienie ADI w środkowo-zachodnim regionie Irlandii o 600 nowych miejsc pracy, co będzie oznaczało poważny wzrost, ponieważ na ten moment firma zatrudnia w Irlandii 1 500 osób. 

ADI poinformowało o zaangażowaniu w nowe przedsięwzięcie ledwie rok po ogłoszeniu inwestycji w wysokości 100 milionów euro w ADI Catalyst, czyli budowie w kampusie w Limerick obiektu o powierzchni 100 000 stóp kwadratowych, przeznaczonego na potrzeby innowacji i współpracy.

"Od 1976 roku Irlandia jest dla ADI kluczowym centrum innowacji, dzięki silnym organizacjom akademickim i badawczym, ekosystemowi biznesowemu oraz postępowemu systemowi rządowemu" – powiedział w komunikacie prasowym prezes i przewodniczący ADI Vincent Roche. "Ten zakład produkcji półprzewodników nowej generacji oraz rozbudowany zespół badawczo-rozwojowy jeszcze bardziej zwiększą globalne wpływy ADI Limerick. Poprzez organiczne badania i rozwój oraz bliską współpracę z naszymi klientami i partnerami ekosystemu, dążymy do rozwiązania niektórych z największych światowych wyzwań i umożliwienia bardziej wydajnej, bezpiecznej i zrównoważonej przyszłości."

Nowa inwestycja planowana jest jako część współpracy w ramach inicjatywy Unii Europejskiej Important Projects of Common European Interest on Microelectronics and Communication Technologies (IPCEI ME/CT).


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama