reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© scanrail dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Powstaje nowa spółka joint venture od produkcji akumulatorów

Honda Motor i GS Yuasa osiągnęły wstępne porozumienie w sprawie podjęcia współpracy nad akumulatorem litowo-jonowym o dużej pojemności i wydajności. Rozmowy dotyczące szczegółów uwtorzenia spółki joint venture potrwają do końca 2023 roku.

W celu zaspokojenia szybko rosnącego zapotrzebowania na akumulatory, obie firmy zawarły umowę o współpracy w zakresie badań i rozwoju akumulatorów litowo-jonowych oraz metod ich produkcji, jak również ustanowienia łańcucha dostaw kluczowych surowców i wysokowydajnego systemu produkcji akumulatorów.

"Honda i GS Yuasa pracowały już wspólnie nad akumulatorami litowo-jonowymi dla hybrydowych pojazdów elektrycznych (HEV), natomiast ta nowa współpraca jeszcze bardziej przyspieszy strategie elektryfikacji Hondy w kierunku osiągnięcia naszego celu, jakim jest neutralność węglowa" – mówił w komunikacie prasowym Toshihiro Mibe, dyrektor, prezes i przedstawiciel wykonawczy Honda Motor

Zgodnie z umową, obie firmy będą dążyły do utworzenia spółki joint venture, prowadząc rozmowy na temat współpracy obejmującej badania i rozwój w zakresie wysokopojemnościowych oraz wysokowydajnych baterii litowo-jonowych (przeznaczonych głównie do użytku w pojazdach elektrycznych), a także wymaganych metod produkcji. Rozmowy będą dotyczyły również planowania produktów wykorzystujących technologie wynikające ze wspólnych badań i rozwoju oraz planowania wymaganych kanałów sprzedaży. Ponadto firmy zajmą się także opracowaniem efektywnej metody produkcji, w tym łańcucha dostaw kluczowych surowców.

"Dzięki tej nowej współpracy z Hondą przyczynimy się do dalszego rozpowszechniania pojazdów elektrycznych, zaoferujemy zwiększony komfort i spokój ducha klientom na całym świecie oraz będziemy dążyć do stworzenia nowej wartości dla realizacji neutralności węglowej" – mówi Osamu Murao, prezes i dyrektor reprezentacyjny GS Yuasa International Ltd.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama