reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Solaris
Przemysł elektroniczny |

Solaris z zamówieniem na e-busy z Austrii

Austriacki operator Rheintal Busverkehr GmbH zamówił 16 Solarisów Urbino 9 LE electric. Jak zaznacza polski producent w komunikacie prasowym, zamówione e-busy są modelami niskowejściowymi, z możliwością homologacji. Zamówienie będzie realizowane w dwóch turach.

Pierwszych 11 autobusów zostanie dostarczonych w 2024 toku, zaś pozostałych 5 rok później.

Solaris pisze w komunikacie prasowym, że Rheintal Busverkehr GmbH podpisał umowę z Solarisem już w kwietniu. Zamówione e-busy będą kursowały w rejonie Lustenau, znajdującym się w dolinie Renu na zachodnie Austrii. Należy podkreślić, że nie jest to pierwsze zamówienie austriackiego przewoźnika, gdyż w jego flocie znajduje się już 20 autobusów Urbino 8,9 LE.

E-busy będą zasilane przez baterie High Energy, których łączna pojemność wynosi ponad 300 kWh. Solaris pisze, że magazyny energii będą mogły być ładowane za pomocą złącza plug-in, a każdy z e-busów zostanie wyposażony w dwa gniazda ładowania.

Bezemisyjny Urbino 9 LE electric jest najkrótszym autobusem produkowanym przez Solarisa. Jego premiera odbyła się w 2021 roku, a od tamtej pory producent zaksięgował zamówienia na około 70 sztuk z firm z Austrii, Polski, Hiszpanii, Włoch, Rumunii i Niemiec. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama