reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Fujifilm
Przemysł elektroniczny |

Japońska firma stawia na Belgię

Założony w 1934 roku Fujifilm rozpoczął budowę nowej fabryki w Antwerpii. Inwestycja o wartości 30 mln euro ma zwiększyć możliwości produkcyjne materiałów półprzewodnikowych w Europie.

Nowy zakład produkcyjny będzie działał pod flagą Fujifilm Electronic Materials (Europe) N.V., czyli zależnej spółki japońskiej firmy.

Jak pisze Fujifilm w komunikacie prasowym, rozbudowa o wartości 30 milionów euro ma znacznie zwiększyć zdolności produkcyjne Fujifilm Electronic Materials (Europe) N.V., które produkuje podstawowe komponenty i chemikalia wymagane do produkcji półprzewodników, w tym środki czyszczące, poliimidy, deweloperzy i rozpuszczalniki. Projekt rozbudowy o powierzchni 4000 m² ma zwiększyć również o jedną trzecią przestrzeń dla laboratoriów badawczo-rozwojowych i kontroli jakości w cleanroomach, tworząc jednocześnie nową wielofunkcyjną przestrzeń dla produkcji i magazynowania. W ramach rozbudowy zakładu zostaną również zainstalowane panele słoneczne, co jest częścią realizacji celów środowiskowych określonych w Planie Zrównoważonej Wartości Fujifilm 2030.

Rozbudowa ma potrwać do końca 2024 roku i przyczyni się do utworzenia 25 nowych miejsc pracy. Założony w 1992 roku i przejęty przez Fujifilm w 2004 roku, Fujifilm Electronic Materials (Europe) N.V. zatrudnia dziś ponad 210 pracowników. Nowi pracownicy obejmą stanowiska produkcyjne i laboratoryjne, a także wysoko wykwalifikowane funkcje techniczne i badawcze.

W związku z dynamicznym rozwojem rynku półprzewodników, Fufifilm zaplanowało globalne inwestycje o wartości prawie 1 mld euro w swoją działalność związaną z materiałami elektronicznymi. Japońska firma zamierza podjąć inwestycje kapitałowe oraz wprowadzić usprawnienia w zakresie badań i rozwoju.

"Inwestycja ta jest ważnym kamieniem milowym, który umożliwi przyspieszenie dalszego rozwoju działalności Fujifilm w zakresie Materiałów Elektronicznych, która jest największą częścią segmentu Materiałów Zaawansowanych Fujifilm," mówił w komunikacie prasowym Tetsuya Iwasaki, Dyrektor Generalny, Electronic Materials, Fujifilm Corporation. "Jako część ogólnego pakietu inwestycyjnego w Materiały Elektroniczne, który ogłosiliśmy globalnie w ciągu ostatnich kilku lat, cieszę się, że tutaj w Europie zwiększamy nasze zdolności do zaspokojenia rosnących krótko- i długoterminowych potrzeb producentów półprzewodników na światowej klasy, innowacyjne produkty technologiczne." 


reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama