reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Polska firma opracowała monitoring jakości wody i powietrza

Start-up z Gdańska, Mobile Monitoring, opracował kompleksowy system monitorowania jakości wody i powietrza, który oparty jest na połączeniu kilku rozwiązań technologicznych.

Mobile Monitoring łączy trzy firmy – SeaData specjalizującej się w monitoringu środowiskowym w branży morskiej, Camdore wykorzystującym drony, a także MB Inżyniera zajmującej się automatyką, budową maszyn oraz urządzeń pomiarowych.

Jak pisze start-up na swojej stronie internetowej, Mobile Monitoring to platforma inspekcyjno-pomiarowa podnosząca bezpieczeństwo i skracająca czas obsługi wizji lokalnych i środowiskowych realizowanych przez firmy czy jednostki samorządu terytorialnego. Należy podkreślić, że platforma ta zasilana jest danymi zbieranymi przez urządzenia mobilne, drony latające, wodne oraz autonomiczne boje pomiarowe.

Zebrane przez urządzenia dane można sprawdzić i monitorować na dostępnej na telefon aplikacji.

"Nasza konkurencja to zagraniczne firmy z Niemiec, Holandii, Skandynawii i przede wszystkim z USA. W porównaniu z nimi na pewno mamy przystępniejsze ceny, szybkość wdrożenia i czas reakcji na zgłoszenia serwisowe." – powiedzieli przedstawiciele firmy w wywiadzie udzielonym portalowi Mam Startup.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama