reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Rekord w produkcji zielonej energii

Business Insider Polska pisze, że w Polsce padły nowe rekordy w produkcji prądu z wiatru i ze słońca.

Przemierzając Polskę, nie trudno nie zauważyć zmian, które zachodzą w naszym kraju od jakiegoś czasu, a szczególnie od kilku ostatnich lat. Odnawialne źródła energii stają się powoli wszechobecne w kraju nad Wisłą. Nie są to już tylko farmy wiatrowej, coraz więcej jest już również farm fotowoltaicznych.

Business Insider Polska pisze, że mamy coraz więcej prądu ze źródeł odnawialnych, który, wtedy gdy mocno wieje i świeci słońce, robi się też wyraźnie tańszy. Taki stan rzeczy owocuje zatem nowymi rekordami produkcji.

Serwis internetowy podaje, że w środę, 10 maja, pomiędzy 11:00 a 12:00 farmy wiatrowe i fotowoltaiczne zainstalowane w Polsce wyprodukowały łącznie 13,8 gigawatogodzin prądu. Jest to nowy rekord. Business Insider Polska zaznacza, że w tym roku zdążono go pobić już dwukrotnie. Dla porównania, w 2022 najwyższa wypracowana wartość wyniosła 10,6 GWh.

„Tylko z energii słonecznej mieliśmy w tym czasie 8,3 GWh, co było drugim najlepszym wynikiem w historii (ten pierwszy, rekordowy, wynoszący 8,7 GWh zanotowano dzień wcześniej).” – pisze Business Insider Polska. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2