reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© HIPA
Przemysł elektroniczny |

Kolejna inwestycja z branży e-mobilty na Węgrzech

EVE Power, chińska producent ogniw akumulatorowych współpracujący z BMW, zainwestuje ponad 1 mld euro w w budowę nowego zakładu produkcyjnego w Debreczynie, drugim co do wielkości mieście na Węgrzech.

Nowy zakład produkcyjny będzie pierwszym takim obiektem EVE Power w Europie, a jak pisze HIPA, zatrudnienie ma znaleźć tam 1000 osób. Zakończenie inwestycji przewidziano na do 2026 roku.

Zakład EVE Power o łącznej mocy 28 GWh będzie zaopatrywał powstającą dopiero w bezpośrednim sąsiedztwie iFactory należącą do BMW Group. Chińska firma będzie produkowała cylindryczne akumulatory samochodowe 6. generacji, które są mniejsze, lżejsze i o 20% gęstsze niż ich odpowiedniki używane obecnie. A jak zaznacza HIPA, zarówno zasięg, jak i szybkość ładowania wzrosły o 30% w porównaniu z konkurencją.

Założone w 2001 roku EVE Power specjalizuje się w produkcji baterii litowo-jonowych. Chińska firma jest w fazie ekspansji, rozszerza swoje obecne moce produkcyjne na całym świecie, czego potwierdzeniem jest podjęcie decyzji o utworzeniu pierwszego europejskiego zakładu – wybór padł na strefę ekonomiczną Debreczyna. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama