reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Sivers Semiconductor
Biznes |

Sivers otrzymał 496 tys. euro dofinansowania

Sivers Semiconductors AB poinformowało w komunikacie prasowym, że jego jednostka biznesowa, Sivers Wireless, otrzymała 496 070 euro w ramach PARALIA, nowego projektu EU HORIZON Research and Innovation Actions Project, który rozpoczął się 1 stycznia 2023 roku.

Celem nowego unijnego projektu jest rozwój fundamentalnych innowacji w dziedzinie aplikacji motoryzacyjnych i lotniczych. PARALIA będzie koordynowana przez Aristotle University of Thessaloniki w Grecji oraz realizowana od stycznia 2023 roku do czerwca 2026. Całkowite dofinansowanie UE wynosi 4,9 mln euro.

Sivers podaje w komunikacie, że konsorcjum skupi sześciu wiodących partnerów przemysłowych oraz trzy najlepsze instytuty akademickie i badawcze w łańcuchu wartości PIC i systemów fotonicznych.

Jeśli chodzi o szczegóły projektu, to należy zaznaczyć, że jego celem jest stworzenie sprawnego, taniego i energooszczędnego multisensora, łączącego technologie RADAR i LiDAR oraz poprzez rearchitekturę ekosystemu czujników umożliwiających uzyskanie ultrawysokiej rozdzielczości na bardzo dużych odległościach, co ma kluczowe znaczenie dla obecnych i przyszłych zastosowań w przemyśle motoryzacyjnym i lotniczym.

Jako cel Sivers wskazuje również stworzenie wydajnej, wspólnej platformy optycznej LiDAR/RADAR z wielowiązkowym kształtowaniem wiązki, która zostanie opracowana w oparciu o najlepsze w swojej klasie architektury wieloportowych liniowych operatorów optycznych wykorzystujących synergię platform integracyjnych InP i SiN.

W ramach projektu Sivers Wireless ma przeprowadzić specyfikację i sporządzić charakterystykę dwuwymiarowej wiązki 77-GHz samochodowego radaru front-end, który mógłby zostać zintegrowany ze wspólną platformą LIDAR/RADAR.

"To doskonałe potwierdzenie, że Sivers Semiconductors jest dostawcą najwyższej klasy, który został wybrany do tego projektu. Za pośrednictwem naszej jednostki biznesowej Photonics pracowaliśmy nad czujnikami Lidar dla zastosowań motoryzacyjnych, a teraz otrzymujemy również fundusze unijne na aplikacje radarowe będące potencjalnym, wschodzącym rynkiem w ramach Wireless, co jest bardzo zachęcające" – mówi Anders Storm, CEO Sivers Semiconductors.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama