reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Fujitsu
Przemysł elektroniczny |

Fujitsu zainwestuje w Polsce setki milionów?

Wieczorem 8 maja, Puls Biznesu rozgrzał wszystkie media w Polsce informacją, że japoński koncern szuka miejsca pod budowę fabryki pomp ciepła, a Polska ma szansę na miliardową inwestycję.

„Fujitsu szuka miejsca pod fabrykę i niedługo będzie ogłaszać inwestycję” — powiedział cytowany przez ogólnopolski dziennik gospodarczo-biznesowy Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii.

Puls Biznesu podkreślił w swoim artykule, że szansa na kolejny projekt w Polsce jest efektem trwającego od roku wyścigu, który związany jest ze zmianą technologiczną w grzejnictwie, czyli przejścia z pieców gazowych na pompy ciepła.

Dziennik dotarł do źródła zaangażowanego w projekt, które potwierdziło, że proces jest na wczesnym etapie. Inne źródło natomiast powiedziało, że oprócz Polski, pod uwagę brana jest także Słowacja, a w Polsce rozważane są okolice Łodzi, województwo pomorskie i śląskie. 

Dodajmy, że w Łodzi od 2009 roku działa Global Delivery Center firmy.

Puls Biznesu zaznaczył, że biuro prasowe Fujitsu nie potwierdziło dotąd tych informacji. 

„Obawiam się, że nie mamy w tym momencie żadnych informacji. Opublikujemy komunikat prasowy, jeśli coś się w tej kwestii zmieni” —cytuje stanowisko Emiko Yoshioki, z biura prasowego Fujitsu General, Puls Biznesu.

Dziennik w swoim artykule zastrzega, że nie posiada żadnych informacji na temat wartości inwestycji, czy nowych miejsc pracy. Jednak na podstawie zgromadzonej wiedzy dotyczącej innych przedsięwzięć tego typu Puls Biznesu pisze, że z reguły budowa zakładów produkujących pompy ciepła kosztuje ok. 1 mld zł, a zatrudnionych zostaje ponad tysiąc osób.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama