reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Autotalks
Biznes |

Qualcomm przejmie izraelską firmę Autotalks

Projektant chipów Qualcomm ujawnił, że zawarł ostateczną umowę w sprawie przejęcia izraelskiego producenta auto-chipów Autotalks.

Autotalks to firma półprzewodnikowa typu fabless, która od 2009 roku zajmuje się komunikacją V2X. Firma dostarcza zakwalifikowane przez przemysł motoryzacyjny dwutrybowe globalne rozwiązania V2X zgodne z wieloma standardami V2X, które mają na celu zmniejszenie liczby kolizji i poprawę mobilności. Qualcomm uważa, że połączenie wiedzy i produktów Autotalks z własnym 20-letnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnej przyspieszy rozwój i przyjęcie rozwiązań V2X.

Dzięki przejęciu gotowe do produkcji, dwutrybowe, autonomiczne rozwiązania bezpieczeństwa Autotalks zostaną włączone do portfolio produktów Snapdragon Digital Chassis firmy Qualcomm Technologies.

"Inwestujemy w badania, rozwój i wdrażanie V2X od 2017 roku i wierzymy, że w miarę dojrzewania rynku motoryzacyjnego, autonomiczna architektura bezpieczeństwa V2X będzie co raz bardziej potrzebna do zwiększenia bezpieczeństwa dla użytkowników dróg, a także inteligentnych systemów transportowych" – mówił w komunikacie prasowym Nakul Duggal, senior vice president & GM, automotive, Qualcomm Technologies. "Dzielimy kilkudziesięcioletnie doświadczenie Autotalks i zaangażowanie w tworzenie technologii i produktów V2X z naciskiem na rozwiązywanie rzeczywistych wyzwań związanych z bezpieczeństwem użytkowników dróg."

Transakcja podlega niestandardowym warunkom zamknięcia.


reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama