reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Ekoenergetyka
Przemysł elektroniczny |

Polska spółka dostarczy ładowarki na prestiżowe zawody

Ekoenergetyka została wybrana na oficjalnego dostawcę ładowarek podczas Scandinavian Touring Car Championship, które przechodzi całkowitą reorganizację swojej serii w Skandynawii w kierunku zeroemisyjności.

Jak pisze polska spółka w komunikacie prasowym, podczas każdego weekendu wyścigowego, Ekoenergetyka dostarczy STCC niezawodne stacje ładowania o mocy od 60 do 80 kW.

Zgodnie z umową Ekoenergetyka zapewni również zespołom indywidualne mobilne ładowarki o mocy 30 kW.

"Cieszymy się, że możemy rozpocząć ścisłą współpracę z firmą Ekoenergetyka i w pełni zintegrować ich innowacyjne i solidne rozwiązania w zakresie ładowania w historycznym sezonie 2023 STCC, gdy staniemy się pierwszymi na świecie krajowymi mistrzostwami samochodów turystycznych, które przejdą w 100% na napęd elektryczny. Wysokiej klasy produkty do ładowania firmy Ekoenergetyka doskonale pasują do trudnych warunków podczasweekendu wyścigowego STCC, zwłaszcza w połączeniu z naszymi bezemisyjnymi rozwiązaniami Atlas Copco do magazynowania energii" – mówł w komunikacie prasowym Micke Bern, Dyrektor Generalny STCC.

Maciej Wojeński, współzałożyciel Ekoenergetyki, wyraził swoją radość w komunikacie prasowym, w związku z nawiązaniem współpracy z jednym z głównych sponsorów pierwszych na świecie w pełni elektrycznych mistrzostw kraju.

„Ekoenergetyka jest dumna, że może być częścią przyszłości wyścigów. STCC dąży do tego, aby sporty motorowe były bezemisyjne i dostępne dla wielu osób. Jest to całkowicie zgodne z ambicjami Ekoenergetyki i jej inwestycjami w zapewnienie infrastruktury ładowania dla skandynawskiego transportu samochodowego, autobusowego i ciężarowego" – powiedział Robert Schneider, Managing Director Scandinavia spółki.

Ekoenergetyka podkreśla, że jej produkty zostały wybrane przez STCC nie tylko ze względu na jakość, ale także ze względu na zdalny dostęp, diagnostykę oraz aktualizację oprogramowania, co wpływa na niezawodność i efektywność ładowarek.

„Elektryfikacja sportów motorowych jest kolejnym krokiem uwiarygodniającym zachodzące zmiany i dającym nowe możliwości kreowania rozrywki, rywalizacji i silnych emocji. Zdecydowaliśmy się wesprzeć serię STCC nie tylko ze względu na fakt, że są to pierwsze na świecie krajowe zawody oparte na pojazdach elektrycznych, ale również dlatego, że jest to zobowiązanie twórcy serii do zerowej emisji przez cały czas trwania zawodów. Czysta energia z farm PV, doskonałe magazyny energii i nasze ładowarki, które dopełniają ideę czystych zawodów. Mamy nadzieję, że nasza współpraca i sukces STCC będzie inspiracją dla innych serii w Europie i na świecie.” – mówił w komunikacie prasowym Marcin Obara, Dyrektor Biura Marketingu i PR spółki.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama