reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© HIPA
Biznes |

Koreańczycy znów stawiają na Węgry

Południowokoreańska firma Sang-A Frontec zapowiedziała zwiększenie swoich możliwości produkcyjnych w zakładzie w Szadzie, w powiecie Pest. Firma zrealizuje inwestycję o wartości 25 milionów euro w celu zwiększenia produkcji plastikowych części do baterii dla swojego głównego klienta, Samsung SDI.

Sang-A Frontec powstało w 1974 roku, a na Węgrzech swój oddział otworzyło w 2019 roku w miejscowości Szada, nieopodal Budapesztu. Na początku południowokoreańska firma zrealizowała tam inwestycję typu brownfield, kupując zakład formowania o powierzchni 10 000 metrów kwadratowych, który następnie został zmodernizowany.

HIPA pisze, że aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu rynku, a dokładniej, aby móc zaopatrywać swojego głównego klienta, firmę Samsung SDI, Sang-A Frontec zdecydował się na realizację inwestycji o wartości 25 milionów euro. W związku z tym firma zakupiła działkę, na której powstanie nowy zakład produkcyjny, w którym będą wytwarzane plastikowe części do baterii. Dzięki tej inwestycji powstanie 55 nowych miejsc pracy.

W ostatnim czasie południowokoreańskie firmy dość intensywnie inwestują na Węgrzech. Jak podaje HIPA, ten azjatycki kraj jest tam czwartym największym inwestorem zagranicznym, a łączna wartość BIZ firm koreańskich wynosi 6,8 mld USD. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama